У Житомирській області окружні виборчі комісії відправили перші ДВК на уточнення протоколів та перерахунок бюлетенів.
Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ, які знаходяться на ОВК.
«Одну дільницю №180198 Хорошівський район село Дашинка відправили на перерахунок, там є неточності в цифрах у протоколі, а саме кількість виборців, які взяли участь в голосуванні, не відповідає загальній кількості виборців, що отримали бюлетені. Перерахунок буде проводитись на ОВК. Після того, як приймуть документацію з усіх дільниць, будуть тут в ОВК перераховувати. Всі члени комісії за це проголосували. Ще одну дільницю № 180604 відправили на перерахунок. Є дільниці, які відправляють на уточнення», – розповів спостерігач ОПОРИ.
У ОВК 67 (м. Чуднів) дві комісії відправили на уточнення протоколів: ДВК №181007 та ДВК №180984.
Відповідно до частини 6 статті 82 Закону України «Про вибори Президента України»: «При прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія приймає виборчі документи від дільничної виборчої комісії та приймає одне з рішень: 1) врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці при встановленні підсумків голосування в межах територіального виборчого округу; 2) зобов’язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений"; 3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом. Одне із зазначених рішень приймається окружною виборчою комісією шляхом голосування усіх її членів більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії».
Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області станом на 16:00 до поліції надійшло 44 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування та повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади. Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич сфотографувався з розгорнутим бюлетенем біля скриньки. Фото з бюлетенем зробив і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Також в смт Народичі на дільниці №180606 приміщення для голосування облаштоване так, що бюлетені видають в одній кімнаті, а виборці йдуть голосувати в іншу. В області на дільницях масово присутні журналісти від однакових видань. На одній із дільниць Житомирщини бюлетені рахував "журналіст".
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.