У Житомирській області спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади.

У ВО №63 ВО (м. Бердичів) до ДВК №180871 за ініціативою селищного голови відбувається підвезення виборців.

«За словами члена комісії, селищний голова організував шкільний автобус, щоб підвозити людей похилого віку до дільниць для голосування», – розповів спостерігач ОПОРИ.

Координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області Тарас Чмут зауважив: «Якщо цей підвіз профінансовано міською владою, то це не є порушенням виборчого законодавства. Інша справа, якщо це фінансується за кошти кандидата, тоді це вважається підкупом виборців».

У ВО №66 (м. Малин) до дільниці №180606, яка знаходиться у смт Народичі, за ініціативи селищної ради з віддалених сіл привозять виборців.

«Села, які знаходяться віддалено від Народич, там не ходять рейсові автобуси, селищна рада організувала автобус, який забирає людей і привозить голосувати, чекаю поки вони проголосують, завозить назад і їде за людьми з іншого села. Це ініціатива селищної ради», – розповів спостерігач ОПОРИ.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області перші порушення: виборці проголосували до офіційного відкриття дільниці, деякі без паспортів. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

e-mail: zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович

Комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

 

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)