У Житомирській області в смт Народичі на дільниці №180606 приміщення для голосування облаштоване так, що бюлетені видають в одній кімнаті, а виборці  йдуть голосувати в іншу.  

Про це інформує спостерігачка ОПОРИ.

«Це приміщення гімназії. Як мені пояснили члени комісії, у них приміщення не відповідає по метражу. Вони не можуть у цій самій кімнаті, де сидять члени комісії, які видають бюлетені,  поставити кабінки для голосування і скриньки, тому вони в іншій кімнаті. Члени комісії кажуть, що для виборів їм завжди виділяють цю гімназію. Сама кімната, де сидить комісія, немаленька, тут довгий коридор, але дуже вузький.  Комісія сидить навпроти дверей, виборець бере бюлетень, заходить в кімнату, де стоять кабінки, вони перегороджують одну і ту ж саму кімнату, кабінка облаштована так, що з двох сторін можна в неї зайти,  голосує, виходить з іншої сторони, вкидає бюлетень в скриньку і виходять через інші двері. У тій іншій кімнаті є член ДВК, він там сидить, слідкує, є спостерігачі», – розповіла спостерігачка ОПОРИ.  

Відповідно до частині 1,2,3 статті 74 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що голосування проводиться у спеціально відведених та облаштованих приміщеннях, в яких обладнуються кабіни (кімнати) для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок. Обладнання приміщення для голосування покладається на дільничну виборчу комісію. Приміщення для голосування для малої виборчої дільниці (з кількістю виборців до 500 осіб) повинно мати площу не менше 50 квадратних метрів, середньої (від 500 до 1500 виборців) - не менше 75 квадратних метрів, великої (понад 1500 виборців) - не менше 90 квадратних метрів. Приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін (кімнат) для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін (кімнат) повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести. Розміщення обладнання у приміщенні для голосування планується таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, вхід і вихід з кабін (кімнат) для таємного голосування, виборчі скриньки були у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Закону мають право бути присутніми в приміщенні для голосування.

Як повідомляла ОПОРА, станом на 15.00 в області проголосували майже 50 % виборців. До поліції надійшло 44 повідомлення про  можливі порушення виборчого законодавства. Крім того, спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування та повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади. Нагадаємо, що голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич сфотографувався з розгорнутим бюлетенем біля скриньки. Фото з бюлетенем зробив і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)