У Житомирській області станом на 16:00 до поліції надійшло 44 повідомлення про  можливі порушення виборчого законодавства.

Про це у коментарі ОПОРІ розповіла  керівник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Житомирській області Алла Ващенко.

«Зареєстровано вже 44 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. За усіма фактами розпочато відповідні перевірки», – зазначила Алла Ващенко.

На сайті ГУ НП у Житомирській області розміщена інформація, що станом на 14:00 поліція Житомирщини зареєструвала 37 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

«До підрозділів поліції області надійшли 37 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Серед таких інформації про: - виявлення у реєстрі виборців прізвищ померлих осіб у містах Малині та Коростишеві; - здійснення виборчої агітації у день голосування у кількох районах; - волевиявлення без надання підтверджуючих особу виборця документів у кількох районах; - фотографування виборчих бюлетенів в обласному центрі, містах Овручі та Бердичеві; - пошкодження бюлетеня у м. Коростишеві та інші.  Усі повідомлення відповідним чином зареєстровані та за вказаними фактами поліцією здійснюються перевірки», – йдеться у повідомленні.  

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області виявлено такі перші порушення: виборці проголосували до офіційного відкриття дільниці, деякі без паспортів. Також спостерігачі ОПОРИ фіксують нестачу скриньок і кабінок для голосування та повідомляють, що до виборчих дільниць підвозять виборців за ініціативи місцевої влади. Крім того, голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич сфотографувався з розгорнутим бюлетенем біля скриньки. Фото з бюлетенем зробив і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

e-mail: zhytomyr@opora.org.ua

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)