Цього тижня у Москві відбувся саміт держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), на якому путін  представив колегам по організації своє бачення війни проти України та “протистояння” з НАТО. Представники Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану та росії спільно розглянули не тільки події в Україні, а й перспективи вступу Фінляндії та Швеції до НАТО.

В ефірі War Speeches 20 травня аналітики ОПОРИ Олександр Клюжев та Михайло Балик проаналізують публічні заяви голів країн ОДКБ на їх останньому саміті та визначать успішність  зусиль держави-агресора з об’єднання навколо себе пострадянського простору. 

Також  на основі онлайн-інструменту ОПОРИ з відстеження публічних позицій сторін війни «War Speeches»  будуть комплексно  презентовані коментарі України, країн-членів НАТО та росії щодо вступу Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Запрошені учасники онлайн-обговорення: 

  • Наталія Галібаренко, Глава Місії України при НАТО, Надзвичайний і Повноважний Посол;
  • Дархан Калатаєв, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні (ТВС)
  • Бектур Іскендер, киргизький журналіст, один із засновників інформаційного порталу Kloop.

Трансляція відбудеться у п’ятницю, 20 травня, о 15:00. Переглянути ефір можна на YouTube-каналі Говорить ОПОРА та Facebook-сторінці організації. Приєднуйтеся!

Аналітики Громадянської мережі ОПОРА ретельно відстежують офіційну позицію росії щодо війни, яку вона розпочала на території України. Щоденні короткі аналітичні записки можна знайти на новому онлайн-інструменті «War Speeches». А щотижневі підсумки аналітики обговорюють під час онлайн-стрімів по п’ятницях о 15:00. Сподіваємося, що цей інструмент допоможе українській владі, її міжнародним партнерам, іншим зацікавленим сторонам у плануванні кроків для протидії державі-окупанту. Крім того, всі користувачі можуть ознайомитися з реакцією лідерів цивілізованого світу на заяви і провокації держави-окупанта на єдиному сайті. Ми вже проскролили для вас усі новини і проаналізували їх у загальному контексті.