Із початком повномасштабної агресії росії у лютому 2022 року площа тимчасово окупованих територій України збільшилася в 2,9 раза. За даними Forbes, рф окупувала близько 20% території України у міжнародно визнаних кордонах. Окуповані громади розташовані у семи південних та східних областях. На початку червня в соціальних мережах масово поширювалися візуалізації, які демонстрували площу українських територій, окупованих рф, та карти інших країн з позначеною аналогічною площею. На них видно, що цю територію України можна порівняти з більшою частиною Італії, Чехією та Словаччиною, або Австрією і Швейцарією разом взятими, половиною Великої Британії чи Німеччини, або Словенією, Хорватією та Боснією і Герцеговиною разом.
Велика кількість людей покинули захоплені рф території, а ті що залишилися — стали обєктом управлінських експериментів, економічного шантажу та репресивних практик перевиховання з боку місцевих колаборантів та окупаційного персоналу.
Які відбувається процес примусової "інтеграції" захоплених у 2022 році українських територій до складу рф? Чим цей етап відрізняється від тимчасової окупації в 2014 році? З якими проблемами стикаються українські громадяни в умовах тимчасової окупації, очікуючи звільнення територій? Що повинна зробити Україна для підтримки мешканців тимчасово окупованих територій і протидії колабораціонізму? Саме ці теми ОПОРА обговорюватиме у понеділок, 13 червня, о 19:00 у щотижневому ефірі «Окуповані».
Запрошені гості:
- Дмитро Лубінець, народний депутат України, депутатська група «Партія "За Майбутнє"», Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин;
- Олександра Дворецька, правозахисниця.
Ефір транслюватиметься 13 червня о 19:00 на YouTube-каналі Говорить ОПОРА та нашій Facebook-сторінці.
Щотижня аналітики ОПОРИ Олександр Клюжев і Олександр Неберикут обговорюють життя людей в окупації, оцінюють актуальні рішення держави зі збереження зв'язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях, реалізацію планів деокупації та допомоги внутрішньо переміщеним особам із захоплених росією регіонів. ОПОРА допоможе тримати у фокусі уваги події на окупованих територіях і не забути про співгромадян, які живуть в умовах окупації.