Голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук відмовився балотуватися в народні депутати по виборчому округу № 22 із центром у місті Луцьку.Борис Клімчук

Згідно з постановою ЦВК № 711 від 3 вересня Борис Клімчук вже не є кандидатом у народні депутати по Луцькому виборчому округу № 22.

Як вказано у постанові, Клімчук подав заяву про відкликання своєї кандидатури 31 серпня.

Нагадаємо, що Борис Клімчук порушив вказівку Президента України, та в останній можливий день, 13 серпня, подав документи у ЦВК, для реєстрації кандидатом у нардепи. У той же день діючий народний депутат і кандидат по тому ж округу Ігор Палиця через підконтрольні йому регіональні інтернет-видання оприлюднив свою заяву, в якій звинуватив очільника ОДА у вимаганні грошей та тиску. За словами нардепа, Клімчук нібито вимагав коштів на виборчу кампанію Партії регіонів та заставляв написати заяву про вступ у фракцію ПР в наступному парламенті. Підтримали повідомлення місцевих ЗМІ й національні: УНІАН та «1+1», які потім ще кілька днів поспіль критикувати у своїх матеріалах Клімчука. Наприкінці ж серпня в Луцьку біля будівлі облдержадміністрації були організовані дві акції протесту, спрямовані проти Клімчука. За матеріалами окремих волинських журналістів велика ймовірність того, що акції були замовними.

Марія Доманська, прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області

Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86
 
Довідково: 
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.