Повістка Сергію ШаховуПотенційного кандидата в народні депутати України по ВО №107 Сергія Шахова викликали на допит у Стаханівське міське  управління міліції 09 серпня 2012 р. У повістці не було  вказано час, коли Сергію Шахову  необхідно прийти на допит, як це передбачає КПК. А замість точного часу вказано «негайно з’явитись». Допит Сергія Шахова повинна була провести старший слідчий Стаханівського МВ УМВС  Бунова О.В., а сам відділ міліції розташований за адресою: Луганська обл. м. Стаханів вул. Тельмана, 51а. Також, під час вручення повістки, правоохоронці відмовились назвати причину, з якої Сергія Шахова викликають у міліцію.

Тоді ж, Сергій Шахов відмовився 09 серпня 2012 р. з’явитись на допит, обґрунтувавши це необхідністю проконсультуватись з власним адвокатом, на що йому необхідно 5 днів.

Як прокоментував ситуацію Вадим Железний, представник прес-служби передвиборчого штабу «Команди Сергія Шахова»: «Виклик у міліцію Сергія Шахова саме під час реєстрації кандидатів у народні депутати України робиться лише з однією метою – не дати нашому кандидату зареєструватися в Центральній виборчій комісії. Таким чином правоохоронні органи створюють додаткові перепони в реєстрації, щоб Сергій Шахов не поїхав до Києва реєструватись та морально тиснуть на нього.».

Нагадаємо, 08 червня 2012 р. у м. Первомайськ (Луганська область) міліція намагалась затримати відомого на Луганщині підприємця, ймовірного кандидата в депутати Верховної Ради України Сергія Шахова під час його спілкування з виборцями м. Первомайськ, 20 червня 2012 р. в м. Первомайськ (Луганська обл.) міліція перешкоджала встановлювати дитячий майданчик у спальному районі  м. Первомайськ  представникам благодійного фонду Сергія Шахова. Також, неодноразово ОПОРА оприлюднювала факти непрямого підкупу від можлививх кандидатів, представників "команди Шахова".

 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти