За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, на Чернігівщині потенційні кандидати на окремих виборчих округах використовують комунальні веб-сайти для спілкування із виборцями.

Так, інформаційні повідомлення про діяльність та перманентні вітання від народного депутата Ігоря Рибакова, голови депутатської групи «Реформи заради майбутнього», розміщені на веб-сайтах Городнянської, Коропської, Корюківської, Щорської, Новгород-Сіверської, Семенівської, Сосницької райдержадміністрацій. Вказані райони формують виборчий округ №207. Слід відмітити, що, крім Ігоря Рибакова, на згаданих сайтах відсутні інформаційні повідомлення про діяльність інших народних обранців або потенційних кандидатів-мажоритарщиків по округу.Чернігівщина

Аналогічний формат інформаційної присутності депутата Київської міськради від партії Литвина Михайла Голиця помічений на сайтах Куликівської, Ічнянської, Менської, Бахмацької, Борзнянської та Талалаївської райдержадміністрацій, які входять до виборчого округу №208.

Анатолій Мирошниченко, депутат Чернігівської обласної ради від Партії регіонів, уже давно працює на території виборчого округу № 210. Тому не дивно, що він постійно фігурує в інформаційних повідомленнях на сайтах Прилуцької, Бобровицької та Козелецької райдержадміністрацій. До відома, на двох останніх сайтах автори матеріалу припустилися помилки, де потенційного депутата Анатолія Костянтиновича нарекли прізвищем діючого представника Президента України у ВРУ – Мірошниченко.

Сайт Ріпкинської райдержадміністрації (округ №206) регулярно публікує інформаційні повідомлення про діяльність Станіслава Прокопенко, першого заступника голови облдержадміністрації, який представляє Партію регіонів

Комунальні веб-сайти по своїй суті не є потужним інформаційним інструментом. Про це каже і їх відвідуваність (в середньому близько 300 осіб на місяць), і якість адміністрування. Користуючись певними привілеями окремі кандидати можуть розміщувати там власну рекламу. Ефективність останньої – досить суперечливе питання. Та все ж такі дії можна розглядати як політичний моветон. 

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.