5 липня у швейцарському місті Лугано відбувся другий і заключний день конференції з відновлення України (URC2022), під час якої представники понад 40 держав, Європейського інвестиційного банку та Організації економічного співробітництва та розвитку підписали Луганську декларацію щодо відновлення України. Проєкт плану відновлення та розвитку під керівництвом України, представлений у понеділок, визнано основним рамковим документом, який задаватиме напрямок відновлення України. Перш за все, йдеться про надання Україні політичної, фінансової та технічної підтримки.
Як підкреслив Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс під час завершальної сесії, основою декларації є сім принципів, які визначають критерії та методи відновлення: партнерство, спрямованість на реформи, прозорість, підзвітність, верховенство права, демократична участь, залучення багатьох стейкхолдерів, гендерна рівність та інклюзія, сталий розвиток. Плани відновлення, візії та сценарії будуть ще розроблятися протягом літа-осені. Над ними вже працюють багато міжнародних інституцій, консалтингових компаній та аналітичних центрів.
Як відбувалося обговорення в Лугано та які процеси йому передували? Якими є перспективи та виклики реалізації Декларації відновлення України? Як залучити масові інвестиції в Україну? Якою концептуально має бути повоєнна Україна та як відбуватиметься моніторинг процесу відбудови? Про це говоримо в п‘ятницю, 8 липня, в ефірі щотижневого онлайн-обговорення War Speeches. Початок — о 15:00.
Ведучі ефіру: аналітики ОПОРИ Анатолій Бондарчук та Андрій Савчук.
Запрошені гості:
- Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту політичної освіти;
- Андрій Боровик, виконавчий директор, Трансперенсі Інтернешнл Україна.
Переглянути ефір можна на YouTube-каналі Говорить ОПОРА та Facebook-сторінці організації. Приєднуйтеся!
Аналітики Громадянської мережі ОПОРА ретельно відстежують офіційну позицію росії щодо війни, яку вона розпочала на території України. Щоденні короткі аналітичні записки можна знайти на новому онлайн-інструменті «War Speeches». А щотижневі підсумки аналітики обговорюють під час онлайн-стрімів по п’ятницях о 15:00. Сподіваємося, що цей інструмент допоможе українській владі, її міжнародним партнерам, іншим зацікавленим сторонам у плануванні кроків для протидії державі-окупанту. Крім того, всі користувачі можуть ознайомитися з реакцією лідерів цивілізованого світу на заяви і провокації держави-окупанта на єдиному сайті. Ми вже проскролили для вас усі новини і проаналізували їх у загальному контексті.