У Росії заблоковано 979 українських інформаційних онлайн-ресурсів.

Про це сказала аналітикиня Громадянської мережі ОПОРА Ольга Снопок на презентації дослідження «Як Росія обмежує доступ до українського інфополя на тимчасово окупованих територіях» в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

Вона зауважила, що у своєму дослідженні аналітики звернули увагу на те, як Росія формує ізоляцію на тимчасово окупованих територіях, блокуючи українські вебсайти.

“Загалом Росія має доволі довгу практику блокування вебсайтів, тобто перші блокування сталися в Росії ще з 2000 по 2010 рік. Але системною ця практика блокування стала, напевно, після 2014 року, коли було ухвалено декілька законів, які розширили повноваження російської генпрокуратури блокувати вебсайти, наприклад за те, що вони поширюють якийсь екстремістський контент, який визначає сама генпрокуратура, або сайти іноземних ЗМІ, які не зареєстровані в окремому списку так званих “ЗМІ-іноагентів”. І в 2022 році ця практика поширилася на вебсайти , які поширюють так звані “фейки” про дії російської армії в Україні”, - розповіла Снопок.

За її словами, після того, як Росія заходить на окуповані території, вона відключає українських провайдерів, “заводить” фактично своїх провайдерів і “поширює на окупованій території всі ті законодавчі норми і всі ті обмеження, які діють в інформаційному просторі, в інтернет-просторі самої Росії”.

“І тому, власне, ми можемо припустити, що більш-менш ті сайти, які заблоковані в Росії, вони, швидше за все, заблоковані і на тимчасово окупованих територіях”, - розповіла аналітикиня.

Вона також повідомила, що ОПОРА проаналізувала реєстр вебсайтів, заблокованих у Росії, який веде російська громадська організація “Роскомсвобода”.

“Звісно, це не найкраще джерело інформації, але оскільки російські державні структури, такі як Роскомнадзор або генпрокуратура, не вирізняються якоюсь прозорістю та відкритістю даних, це фактично єдине наше джерело, яким ми можемо скористатися. Проаналізувавши, ми виявили 979 онлайн-ресурсів, які заблоковані і в росії, і, швидше за все, на тимчасово окупованих територіях”, - повідомила Снопок.

Серед них, за її словами, найбільше заблокованих сайтів українських ЗМІ - національних та місцевих із тимчасово окупованих територій.

Також під заборону потрапили офіційні сайти української влади - Центр протидії дезінформації, сайти українських міністерств, сайт Офісу Президента, тощо.

Окрім того, зауважила Снопок, росіяни обмежують доступ до сайтів громадських організацій, правозахисних груп та волонтерських ініціатив, зокрема тих, які збирають кошти за ЗСУ та документують воєнні злочини.

Як повідомлялося, у березні 2023 року в Росії з подачі неназваного держоргану заблокували низку сайтів, серед яких - український добровольчий медичний батальйон «Госпітальєри».

Відеозапис брифінгу:

Оригінал публікації: УКРІНФОРМ