На офіційну скриньку ОПОРИ звернулася Кіберполіція України з проханням поширити інформацію про проєкт “Мрія”, який має протидіяти російським окупантам у медіапросторі. 

Також цей ресурс дає змогу перевіряти номери телефонів чи банківські картки, пов’язані з шахраями, і повідомляти про ворожі дії на території України. 

Разом з тим, проєкт “Мрія” побудований на базі месенджеру "Телеграм", тому несе потенційні ризики і для вас, якщо ви ним скористаєтесь. 

У чатботі цього проєкту можна ввести номер банківської картки або номер телефону і дізнатися, чи були випадки шахрайства, пов’язані з ними. 

Ми вважаємо, що передавати свої чи інші дані "Телеграму", який не контролює надавач цих послуг (Кіберполіція), може бути ризиковано. З одного боку, дані перебуватимуть у власності Кіберполіції, а з іншого — володіти ними буде й сам "Телеграм" — одна з найбільших у світі платформ, на якій поширюється шахрайство та дезінформація. 

Крім цього, через чатбот можна повідомити про дії ворога в Україні. Платформу "Телеграм" уже неодноразово пов’язували з російською владою, тому є значний ризик, що інформація про дії росіян може потрапити в руки… самим росіянам. 

Хочемо нагадати, що "Телеграм" — незахищена і непрозора платформа, яка може зробити будь-що з даними, які ви передаєте через неї, або з інформацією про своїх користувачів. Будьте обережні і ставтесь до гігієни в інтернеті максимально серйозно, адже зараз це один із вимірів, де росіяни активно ведуть боротьбу. 

Нижче наводимо повідомлення Кіберполіції

Кіберполіція України, спільно з ІТ спільнотою, волонтерами та небайдужими громадянами створили проєкт «МРІЯ»  – платформу з протидії російським окупантам в медіапросторі. 

Ця ініціатива обʼєднує небайдужих громадян у бажанні протидіяти дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет. 

Інтернет-платформа «Мрія» містить телеграм-канал StopRussia/MRIYA», який перевіряє та блокує ресурси, що поширюють фейки та ворожу пропаганду. За допомогою даного каналу здійснюється комунікація з підписниками. Систематично надаються інструкції, онлайн-завдання для боротьби в кіберсередовищі, а також корисна інформація щодо правил дотримання кібергігієни. 

Крім того, там можна знайти чат-бот «StopRussia/MRIYA», де за допомогою простих інструкцій можна додати ресурс на блокування або надіслати скаргу на ресурс. 

Кнопка «Поділитися» - генерує посилання, яке Ви можете надіслати своїм друзям, близьким, щоб вони також приєдналися до спільноти «МРІЯ» та допомагали у наданні скарг на ворожі ресурси. Також на сайті проєкту Мрія є інформація щодо інших напрямків діяльності, а саме: 

- бот Стоп фрод Мрія, спільнота, в якій можна перевірити номер телефону чи банківську картку і дізнатися, чи повідомляв хтось про пов’язані факти шахрайства; 

- чат-бот, «народний месник» де можна повідомити про ворожі дії на території нашої держави. 

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. MRIYA об’єднує під одним ім’ям багато напрямків діяльності, в яких нам потрібна ваша активнаучасть і допомога, тим більше під час війни!

Запрошуємо долучитися до проєкту MRIYA https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6 (тут був лінк) найбільша інформаційна армія (250+ тисяч учасників), найбільше заблокованих ресурсів (близько 30 тисяч). Це громадяни приватного та державного секторів, задля протидії дезінформації та незаконному контенту, очищення інформаційного простору від російської пропаганди, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту. Метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців та зменшення впливу пропаганди на суспільство.

🔸 Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й в інформаційному просторі. Кожне слово наших ворогів може негативно вплинути на свідомість людей та хід війни в цілому, тому ми маємо бути завжди обачні та вміти себе захистити від поширення фейків. Учасники проєкту MRIYA будуть вчитися інформаційній- та кібергігієні, отримають сотні порад, що підвищать обізнаність у медіа-просторі та зможуть самостійно виявляти джерела пропаганди й знищувати їх. І тільки разом ми зможемо протидіяти негативним явищам в Інтернеті. 

🔸 Цілі проєкту:

   •  знищення російських осередків в мережі;

   •  зменшення рівня булінгу та цькування в Інтернеті;

   •  протидія наркотикам та шахрайству;

   •  навчання та тренінги з кібергігієни;

   •  просвіта населення щодо інформаційної гігієни;

   •  залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.