В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну київські мажоритарники продовжують працювати у Верховній Раді. Вони залишилися в Києві та допомагають громадянам, а деякі з них їздять у відрядження на схід. 

Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року, минуло вже понад 2 місяці. Збройні Сили України продовжують стримувати ворога на всіх основних напрямках. Поки військові боронять нас на передовій, громадяни України та влада роблять усе можливе, аби забезпечити їм надійний тил. Більшість народних депутатів Києва в умовах повномасштабної агресії продовжують вести активну діяльність. Одні зосередилися на гуманітарній допомозі, інші — на допомозі військовим, проте всі вони залишилися в Україні та ведуть активну парламентську діяльність

Нагадаємо, що мешканців Києва у парламенті представляють 13 нардепів-мажоритарників, обраних від партії “Слуга народу”. Це Олександр Юрченко — ОВО №211, Максим Перебийніс — ОВО №212, Артем Дубнов — ОВО №213, Сергій Швець — ОВО №214, Богдан Яременко — ОВО №215, Леся Забуранна — ОВО №216, Мар'яна Безугла — ОВО №217, Дмитро Гурін — ОВО №218, Микола Тищенко — ОВО №219, Ганна Бондар — ОВО №220,  Анна Пуртова — ОВО №221, Роман Грищук — ОВО №222, Людмила Буймістер — ОВО №223. 

Після гучного скандалу у 2021 році з лав "Слуги народу" виключили представника ОВО №211 Олександра Юрченка, якого НАБУ підозрює у хабарництві. Восени того ж року виключили і Людмилу Буймістер, обрану по ОВО №223. Станом на початок січня 2022 року обидва депутати — безпартійні.

Представник ОВО №211 Олександр Юрченко, у березні на базі власної громадської приймальні відкрив пункт допомоги киянам, про що він повідомив на своїй сторінці у Facebook. Протягом останніх двох місяців у соцмережах Олександр Юрченко висвітлював інформацію про гуманітарну допомогу мешканцям Голосіївського району міста Києва, а також публікував фото зі зброєю. Однак 7 квітня у Києві на одному з блокпостів депутата затримали, оскільки політик мав при собі зброю без документів та нахабно поводився під час проходження перевірки (про це написало видання Українська Правда з посиланням на Facebook-сторінку депутата Київради Олександра Погребинського).

Максим Перебийніс, який представляє ОВО №212, за період воєнного стану в Україні фактично не здійснював публічної діяльності. Абсолютна більшість дописів на його сторінці стосуються інформування громадськості про роботу Верховної Ради України під час воєнного стану та висвітлення важливих рішень, підтриманих депутатами.

Народний обранець від ОВО №213 Артем Дубнов протягом більш ніж двох місяців не припиняв виконувати своїх депутатських повноважень: він брав участь у пленарних засіданнях Верховної Ради, а також продовжував роботу на виборчому окрузі, зокрема організовував роздачу гуманітарної допомоги тим, хто її потребував.

Народний депутат Сергій Швець, який у парламенті представляє виборчий округ №214, протягом двох місяців роздавав гуманітарну допомогу мешканцям Київської області, зокрема Бучі та Ворзеля, про що свідчать його дописи та світлини у Facebook.У декількох публікаціях-звітах депутат наголосив на тому, що допомогу він надає за власні кошти та кошти його сімʼї: “Друзі, не хвалюся, а звітую. Перед вами. Моя родина, я, дружина й син, допомагаємо збройним захисникам України. З ВЛАСНОЇ кишені”, “Кошти від моєї родини, особисті від мене, дружини й сина — людям. Зроблено через громадські організації району, Громадську раду при Дніпровській РДА, з якою співпрацюю з перших днів своєї каденції”. 

Богдан Яременко, який представляє ОВО №215, не став винятком із загальної тенденції. Депутат займається розподілом гуманітарної допомоги та у частині депутатської приймальні організував гуманітарний хаб. Оскільки Богдан Яременко входить до Комітету з питань зовнішньої політики Верховної Ради, більшість його дописів на Facebook були присвячені оцінці подій на міжнародно-політичній арені, а також жартам для підняття бойового духу.

Леся Забуранна — обраниця від ОВО №216 — разом із командою обрала напрям гуманітарної допомоги. Депутатка спільно з БФ «Лідери змін», який, за її словами, був заснований київськими народними та місцевими депутатами, а також громадськими діячами ще 2 роки тому для розв’язання соціальних проблем киян, створили 2 продуктові склади, куди надходить допомога, яку розподіляють між мешканцями столиці та області.

Представниця виборчого округу №217 Мар'яна Безугла протягом більш ніж 2 місяців активно працювала у парламенті та на виборчому окрузі, де на базі власної депутатської приймальні відкрила гуманітарний штаб. 

Парламентарка повідомила також і про численні відрядження по Україні, зокрема до східних регіонів, оскільки вона входить до Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Обранець від 218 округу Дмитро Гурін на своїй сторінці у Facebook ніяк не висвітлював свою діяльність під час воєнного стану, за винятком кількох публікацій про роботу Верховної Ради та збору коштів на авто для Збройних Сил України.

Микола Тищенко — обранець від ОВО №219 — розповідає про роботу у Верховній Раді, а також про отримання та роздачу гуманітарної допомоги.

Депутат також звітує і про відрядження на Закарпаття, куди він вирушив із сім’єю, щоб відвідати громадян, які постраждали від війни.

Ганна Бондар, яка у парламенті представляє ОВО №220, із початку дії режиму воєнного стану переважно займається роботою у Верховній Раді та комітеті. Депутатка також задіяна у роботі з гуманітарними вантажами як волонтерка.

У березні 2022 року Анна Пуртова (ОВО №221) заявила, що її громадські приймальні на вулиці Рибальській та Повітрофлотському проспекті перетворилися на «гуманітарні штаби», де кожен, хто має в цьому потребу, може отримати гуманітарну допомогу. 

Також депутатка розповідала про допомогу військовим ліками та передане медичним закладам міста Києва обладнання.

Роман Грищук (ОВО №222) вже близько 2 місяців працює з БФ “Соломʼянські котики”, офіс якого розташований у приймальні депутата. Народний обранець разом із фондом займаються забезпеченням військових медичною амуніцією. Зокрема, вони закуповують аптечки й турнікети та проводять тренінги з тактичної медицини. Також до приймальні Романа Грищука цивільні громадяни можуть звернутися для отримання гуманітарної допомоги. 

Водночас депутат продовжує працювати у Верховній Раді, звітує про перебіг засідань та прийняті рішення.

 

Людмила Буймістер на своїй сторінці у Facebook здебільшого висвітлювала важливі політичні рішення для забезпечення зброєю України. Про те, чи долучилася депутатка до волонтерської допомоги, невідомо.

Оскільки більшість партій та депутатів допомагають постраждалим громадянам, залишаємо вам інтерактивну мапу, яку розробила ОПОРА, з актуальним переліком громадських приймалень та контактів всіх політичних партій та народних депутатів: https://rada.oporaua.org/map/