Із початком процесу висунення та реєстрації кандидатів народні депутати виявили бажання балотуватись на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Громадянська мережа ОПОРА розпитала кандидатів, чому вони вирішили змінити парламент на місцеві ради.

Зокрема народний депутат Зіновій Андрійович, який був обраний до Верховної Ради на позачергових  парламентських  виборах  21 липня 2019 у 87 виборчому окрузі, 15 вересня на своїй сторінці у Facebook повідомив: «Подав документи на реєстрацію кандидата на голову Надвірнянської ОТГ до Надвірнянської міської територіальної виборчої комісії. З Божою допомогою, вже зовсім скоро отримаю посвідчення кандидата. Дякую комісії за оперативну роботу!»

Громадській мережі ОПОРА Зіновій Андрійович розповів, що це було непросте рішення але розвиток громади для нього в пріоритеті. Також Андрійович повідомив, що хоч він і безпартійний, суб’єктом його висунення є партія «Слуга народу».

«Моїм завданням у Верховній Раді було допомогти місцевому самоврядуванню своїми ініціативами, – каже Зіновій Андрійович. – Я живу громадою і все своє свідоме життя віддав розвитку громади. Зараз я хочу бути з громадою, бо в процесі децентралізації, бачу майбутнє за громадою. Я живу в громаді, сформований громадою і буду корисніший більше на місцях. Я є аполітичною особою, але розумію, що для того, аби розвивати території, потрібно додатково залучати державні інвестиції, бо є дуже багато проблем».

Також про свою участь у місцевих виборах заявив народний депутат Володимир В’ятрович. Він очолить список політичної партії «Європейська солідарність» до Івано-Франківської обласної ради.

«Наша команда бере на себе відповідальність «за вертикаллю». Це нова практика, але, гадаю саме прийшов час не «закривати очі» на місця, за принципом «бути присутнім», а – будувати цілісну політичну пропозицію. Будувати наскрізну довіру до свого бренду, за яким стоятимуть спільні цінності, професійність, репутація, «гарантія», – пояснив свою позицію Володимир В’ятрович. – Моя згода очолити список ЄС на місцевих виборах на Івано-Франківщині – це про побудову команди. І для мене це слово повне змісту – співпраці, синергії спільнодії, креативності, взаємопідтримки. ЄС показує, що відповідає парламентською командою перед виборцями на всіх рівнях. Відповідає за нардепів і за місцеві структури, за їх цінності, стратегію та якість роботи для представлення інтересів виборців, громад та України». 

Також свій намір балотуватися на місцевих виборах підтвердила ОПОРІ Оксана Савчук. Вона буде першим номером у виборчому списку партії ВО «Свобода» до Івано-Франківської районної ради. Втім, своє рішення політикиня не прокоментувала.

Нагадаємо, висування та реєстрація кандидатів тривала з 15 по 24 вересня.

Раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання. З 21 по 25 серпня, у визначений Виборчим кодексом термін, на Прикарпатті районні виборчі комісій формували сільські та селищні територіальні виборчі комісії. Загалом сформовано 47 ТВК. Також повідомлялося, що в Івано-Франківську президент представив кандидатів від «Слуги народу» на місцеві вибори.

21-22 вересня на Прикарпатті ОПОРА зафіксувала 36 випадків розміщення білбордів з порушеннями.

 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.