Цього року у Дніпропетровську вперше проходили Дні сталої енергії. З 9 по 12 вересня мешканці міста мали можливість довідатись про способи раціонального та ефективного споживання енергії, а також замислитись над перспективами її використання.
Впродовж чотирьох днів у Дніпропетровську проводились різноманітні інформаційні заходи. Так, на Європейській площі розташувалось наметове містечко представників організацій та підприємств, які проводили роз’яснювальну роботу у різних напрямках енергозаощадження. Члени Громадянської мережі ОПОРА були одними з ініціаторів цієї просвітницької кампанії. Вони консультували перехожих у способах економії ресурсів, роздавали інформаційні буклети з порадами щодо енергозбереження та посібники зі створення ОСББ.
Крім того, у приміщенні міськради для всіх бажаючих працювала виставка енергозберігаючих технологій та енергоефективного обладнання.
Офіційним гостем на урочистому відкритті ДСЕ став керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Ларрі Гуд. У своїй вітальній промові він розказав про інформаційну та організаційну допомогу, яку надає і продовжить надавати Проект МЕР у питаннях підвищення енергоефективності в Україні.
9 та 10 вересня у сесійній залі Дніпропетровської міськради пройшли інформаційні години за участі заступника міського голови Анатолія Крупського та професора Вільяма Задорського. Спікери розповіли про переваги енергоощадності, раціонального споживання паливно-енергетичних ресурсів та охорони навколишнього середовища.
Важливим заходом, який відбувся в рамках Днів сталої енергії, стала інформаційна нарада для представників КЖЕП, ОСББ, ЖБК з питань підвищення енергоефективності. Одним із запрошених спікерів був місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА. Він наголосив на тому, що наразі, в часи енергетичного недозабезпечення, житловий фонд та місто в цілому особливо потребують впровадження енергоефективних технологій, а фінансова допомога з боку місцевої влади має бути обов’язковою.
Заступник начальника управління з питань енергетики та енергозбереження Ростислав Решетов під час зустрічі презентував присутнім проект змін цільової програми «Підвищення енергоефективності у житлових будинках м. Дніпропетровськ», в якому з міського бюджету передбачено виділити кошти на відшкодування кредитів для заходів з енергозбереження (15 %) та закупівлі альтернативних джерел енергії (20 %).
Підводячи підсумки заходів, проведених в ході Днів сталої енергії у Дніпропетровську зазначив: «Та пряма робота з користувачами, яка проводилась в місті протягом останніх днів, викликала значну зацікавленість серед мешканців. А це показує необхідність у системному проведенні подібних інформаційних кампаній, особливо для того, щоб підвищити енергоефективність житлового фонду. Тішить те, що органи виконавчої влади вже готові до зміни стратегії фінансування житлових будинків. Тепер на опрацюванні є програми, згідно яких кошти з міського бюджету надаватимуться не просто для проведення ремонту в будівлях, а на роботи з підвищення енергоефективності. Відповідні програми дуже актуальні для нашого сьогодення».