26 березня 2013 року у місті Луганськ за підтримки Громадянської мережі ОПОРА відбулась прес-конференція, під час якої представники ОСББ та громадських організацій закликали обласну владу розібратися з фактами порушення прав мешканців в житлових будинках з ОСББ з боку монополіста – підприємства «Луганськвода». Представники громадських організацій та ОСББ сподіваються , що обласне керівництво виконає свої зобов’язання перед луганчанами та після того, як «Луганськвода» була повернута в комунальну власність, влада має можливість вплинути та припинити дискримінацію мешканців будинків з ОСББ.
Як зазначив , керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА : «25 лютого 2013 року під час апаратної наради голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк заявив, що в цьому році буде приділена особлива увага сприянню у створенні нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на Луганщині». Олексій нагадав: «Головним аргументом в підтримку створення ОСББ є створення умов для їх нормального функціонування. Конкретною допомогою мешканцям будинків з ОСББ було б , якби голова Луганської обласної ради та голова Луганської облдержадміністрації взяли на особистий контроль вирішення всіх проблемних ситуацій, пов’язаних з фактами нав’язування підприємством «Луганськвода» функції «виконавця послуг».
«Луганськвода» супереч законодавству, нав'язує ОСББ невигідні договори, заганяючи їх у петлю виконавця послуг, а ОСББ не є і не може бути виконавцем послуг згідно закону», -
Юрій Лозинський, голова громадського об’єднання «Громадський Актив Луганська» розповів: « Якщо мешканці об'єднаються в ОСББ разом зі своїми квартирами вони також стануть співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного устаткування, елементів зовнішнього благоустрою. У створенні ОСББ зацікавлені перш за все мешканці. Причина проста: об'єднавшись, співвласники отримують можливість самостійно управляти своєю власністю, відстоювати власні права і захищати інтереси кожного мешканця».
Також Юрій Лозинський зауважив: «В той же час існує немало проблем, пов'язаних з суперечністю нашого законодавства. Одна з них — ОСББ повинне взяти будинок на баланс комунальної власності. Навіщо ж його брати, якщо квартири і так приватизовані?».
«Створити ОСББ сьогодні простіше простого: статут, «засновницькі збори», державна реєстрація, відкриття рахунку в банку. Однак потім проблем не оберешся: передача будинку на баланс неможлива, прибудинкової території немає, монополісти послуг ЖКХ, зокрема «Луганськвода» диктує тобі, що ти повинен виконувати їх роботу і блокує тобі рахунки. Чи буде після цього бажання у мешканців Луганська створювати ОСББ? Процес кооперації мешканців в ОСББ - це правильний шлях, потрібно лише, щоб влада не заважала по ньому йти, а створювала умови не на словах, а на ділі», - підсумував пан Лозинський.
Анна Рябова, член ОСББ «Черемушки» розповіла : «Депутати Луганської обласної ради визнали помилковість передачі приватному власникові підприємства «Луганськвода». Це безперечно правильне рішення. Проте зараз найголовнішим завданням призначити для управління комунальної власності ефективних менеджерів, які не перекладатимуть проблеми лише на плечі мешканців. Приклад по будинках з ОСББ тут є показовим. Адже як і раніше приходять повістки до суду по позовах ТОВ «Луганськвода». Це грубе порушення прав мешканців будинків з ОСББ. У нашому суспільстві виникла ситуація, коли, з одного боку, влада агітує українців створювати ОСББ, а з іншого боку, не дивлячись на всі звернення представників ОСББ до цих пір не усунула волаючі проблеми, які блокують їх роботу. Якщо ці проблеми не будуть вирішені в найкоротші терміни, то план по створенню ОСББ в 2013 р. на Луганщині буде знову провалений!»