Проблема можливого зростання тарифів на централізоване опалення та гаряче водопостачання для населення в умовах непрозорої схеми ціноутворення непокоїть не лише громадськість, а і чиновників. До дискусії долучилися представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринку комунальних послуг.

Під час прес-конференції в РІА-Novosti директор департаменту…Микола Расковський заявив: «Підвищувати чи не підвищувати тарифи? Це питання політичне, його ухвалюватиме Уряд. Ми лише розраховуємо тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для своїх підприємств-ліцензіатів. За нашими розрахунками, тарифи підвищувати потрібно, бо постійно зростають ціни на складові теплової енергії. Але чи зростуть тарифи для населення – вирішувати Уряду. Ми подали їм два проекти документів – проект Постанови про поетапне введення економічно обґрунтованих тарифів та проект Постанови про зміну системи дотування підприємств теплопостачання. Рішення за Урядом, чи їх приймати».

Разом із тим, представник Національного регулятора визнав, що тарифи на опалення формуються на основі застарілих завищених нормативів, в результаті чого населення переплачує. Однак звинувачує він у цьому органи місцевого самоврядування, які повинні визначити у своєму місті виконавців комунальних послуг, розрахувати і затвердити для них тариф на послуги, а також норму витрат теплової енергії, необхідну для обігріву 1 м2 площі. Оскільки будинки не мають енергетичних паспортів, а також не обладнані лічильниками теплової енергії, то виходить, що населення дійсно переплачує. Однак, на думку пана Расковського, в умовах, коли тариф не покриває собівартість, така переплата не є суттєвою.

Також представник Нацкоміїсії повністю підтримав ідею Громадянської мережі ОПОРА щодо встановлення загально будинкових лічильників для всіх будинків за рахунок виробників теплової енергії.

Детальніше:
Тетяна Бойко, координатор
житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА