28 грудня 2012 у місті Луганськ відбувся круглий стіл на тему: «Луганські ОСББ та монополісти: партнерство чи протистояння?». Організатором заходу виступила Громадянська Мережа ОПОРА. Представники ОСББ Луганська розповіли, що найбільше нарікань вони мають на ТОВ «Луганськвода», яка й надалі вимагає акумулювати на рахунках ОСББ грошові кошти, оплачувані людьми за воду і централізовано перераховувати їх «Луганськвода», що утискає права мешканців

Як розповіла Ганна Рябова, член ОСББ «Черемушки» на кв. Гагаріна: «Мешканцям будинків з ОСББ, як і раніше лякають відключенням води. Багато жителів вже шкодують що раніше проголосували за створення ОСББ, тому що просто бояться залишитися без води та інших послуг ЖКГ. «Луганськвода» має намір закрити особові рахунки мешканців і вимагає від ОСББ збирати гроші з кожної квартири і перерахувати оплату за весь будинок на рахунки «Луганськводи». Та всі ОСББ Луганська виступають категорично проти такої форми співпраці з ТОВ «Луганськвода», тому що це призведе до фінансових проблем, так як з технічних причин (через різного класу точності лічильників) показники загальнобудинкових водомірів відрізняються від сумарного показника квартирних водомірів, найчастіше, - убік, що вигідна водопостачальній компанії. Тому нам доводиться вирішувати спори у судовому порядку з монополістами, а це вимагає чималих матеріальних витрат і враховуючи українську судову практику чималого часу».

Микола Ігнатьєв, журналіст розповів: «Останні кілька місяців міська влада Луганська активно проводить збори в будинках, фахівці Луганської міської ради приходять і популізіруют ОСББ, розповідають про специфіку роботи об'єднань і наполегливо рекомендують мешканцям створити ОСББ у своєму будинку. У той же час влада нічого не робить, щоб врегулювати взаємовідносини ОСББ з монополістами, тим самим блокуючи роботу по створенню ОСББ. Ніхто не сумнівається в тому, що немає альтернативи об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, але реалії такі, що в державі не створено умови для їх нормальної життєдіяльності».

Як заявив керівник Луганського представництва Громадянської Мережі ОПОРА: «Більшість зловживань монопольним становищем та фактів недобросовісної конкуренції в галузі ЖКГ відбувається якраз в сфері роботи природних монополій. Сьогодні існує правова колізія: ОСББ - неприбуткова організація, але у випадку, якщо через рахунки організації пройдуть кошти, спрямовані на виконання яких-небудь комунальних послуг, податкова буде вимагати від них оплати податків, як з прибуткової організації, що блокує її роботу. У нашому суспільстві виникла ситуація, коли, з одного боку, влада агітує українців створювати ОСББ, а з іншого боку, незважаючи на всі звернення представників ОСББ досі не усунула прогалини у законодавстві, які блокують їх роботу. Таких прикладів зловживань багато і все це відбувається через подвійних стандартів, адже мешканці комунальних будинків сплачують за деякі комунальні послуги як фізичні особи, а члени об'єднань - як юридичні - тобто набагато більше. І після цього, яка мотивація у мешканців буде створювати ОСББ, якщо на регіональному рівні їх так дискримінують».

Учасники круглого столу обговорили локальні питання функціонування та життєдіяльності ОСББ у сфері водовідведення і водопостачання, визначили план спільних дій представників громадськості та ОСББ щодо протидії порушеннь прав мешканців з боку природних монополій, у разі якщо ситуація в перебігу декількох місяців не поміняється в кращу сторону.