Поспілкуватися львівським ОСББ з компаніями-монополістами – постачальниками комунальних послуг – вдалося в ході круглого столу, що відбувся 7 вересня 2012 р. у приміщені малої сесійної зали Львівської міської ради. Захід організувала Спілка власників житла України за партнерської підтримки Громадянської мережі ОПОРА та за сприяння Національного демократичного інституту, в рамках проекту «Створення сприятливих умов діяльності ОСББ».
У заході взяли участь: Володимир Бригілевич (голова ЦДМС), Михайло Березовчук (заступник голови Спілки власників житла Києва), Нестор Швець – юрист ЦДМС, Тетяна Бойко – координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, Галина Когут - начальник відділу супроводу ОСББ, Ресурсного Центру для розвитку ОСББ ЛМР; представники компаній монополістів: ЛМКП «Львівтеплоенерго» - Галина Пакулець, «Залізничнетеплоенерго» - Ярослава Єфімова, ЛМКП «Львівводоканал» - Дмитро Ванькович, а також голови і представники ОСББ Львова: Стефанія Климко – голова АОСББ «Оберіг», Володимир Іванов, голова правління ОСББ «Наукова,29”, Роман Дзябка - представник АОСББ «Сихівчани», Олексій Албеков - представник ОСББ ”Квітучий сад” та інші.
Обговорення велося навколо гострих питань, що виникають у відносинах між ОСББ і компаніями-монополістами. Найважливішою проблемою є те, що не зважаючи на законодавство, львівським об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків й надалі неправомірно нав’язують статус виконавців житлово-комунальних послуг.
«Проблема полягає у тому, що міська влада міста Львова не визначила, хто є виконавцями послуг з опалення, гарячого і холодного водопостачання для львів’ян, а також не затвердила тарифів для цих виконавців. Цілком логічно, що Національна комісія, що здійснює регулювання ринку комунальних послуг, встановила тарифи для виробників послуг. Це Львівтеплоенерго, Залізничтеплоенерго та Львівводоканал. Далі місто повинно було визначитися, хто ж буде надавати послуги населенню – це могли би бути й ті ж монополісти, й бізнес-організації чи комунальні структури. Але їм потрібно дати економічне підґрунтя – затвердити тариф на кілька відсотків вищий від того, що затвердила НКРКП для виробників. Такий підхід дозволив би привести відносини на ринку у законодавче русло, а також стимулював би розвиток конкуренції – з’явилася б зацікавленість бути виконавцем послуг для населення», - відзначила у своєму виступі координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко.
Голови і представники ОСББ дискутували з представниками компаній-монополістів, формулюючи проблему в одній із галузей – тепло-, водо- чи електропостачанні та ставлячи конкретні гострі питання до представників комунальних підприємств. Комунальники виступали кожен після свого візаві, з’ясовуючи причини поставлених проблем та пропонуючи можливі шляхи їх вирішення.
Успіхом даного заходу можна вважати те, що всі учасники дійшли згоди - без створення ринку управителів, без реформування управління житловим фондом та оновлення законодавства, проблеми ОСББ буде вкрай складно вирішити.