22 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшла прес-конференція, на якій ряд громадських організацій озвучили своє спільне бачення щодо вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також закликали народних депутатів завтра, 23 лютого, підтримати законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ». Водночас, громадські активісти  зазначили, що з прийняттям цього закону не зникнуть усі перешкоди, адже багато проблем житлово-комунального господарства потребують системного вирішення, до того ж значною мірою все залежить від виконання рішень.

В разі ухвалення законопроекту №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ» Верховною Радою 23 лютого 2012 року, буде вирішено питання земельної ділянки під багатоквартирним будинком, врегульовано проблему самостійного забезпечення об'єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, поняття «балансоутримання» стосовно ОСББ буде замінено на більш відповідний термін «управління будинком» тощо.

На думку керівника житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА, законопроект не є ідеальним. Саме тому потрібно розпочинати підготовку нових змін до законодавчих актів, для вирішення тих проблем, які залишилися поза увагою законопроекту №8474.

Директор Програми "Громадянське суспільство та належне врядування" Міжнародного фонду "Відродження" Олексій Орловський в ході прес-конференції зазначив, що громадянське суспільство чудово розуміє, що ухваленню нового законодавства, яке би повною мірою відповідало інтересам ОСББ, а також ініціативних груп по їх створенню, часто заважають особисті інтереси окремих посадовців, забудовників, приватних ЖЕКів тощо, які дуже активно лобіюються в органах публічної влади. «Ми свідомі, що ухвалення законопроекту №8474 лише в мінімальному обсязі вирішить нагальні проблеми ОСББ. Зі свого боку, Міжнародний фонд "Відродження" готовий й надалі забезпечувати експертну, організаційну та фінансову підтримку ініціатив, спрямованих на практичне розв'язання тих проблем, які наявні в житлово-комунальній, а також інших суміжних сферах, на яких наголошують представники інститутів громадянського суспільства», - заявив Олексій Орловський.

Член правління ВБО «Інститут місцевого розвитку» Вікторія Погорєлова також вважає, що ухвалення даного законопроекту не вирішить відразу усіх проблем, з якими стикаються ОСББ. За словами Вікторії Погорєлової, законопроект №8474 є лише маленьким кроком в реалізації того, що голови об’єднань вимагали ще в 2010 році на Першому Форумі ОСББ. На її думку, потрібно продовжувати роботу над удосконаленням правової бази щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і не зупинятися на досягнутому.

Заступник голови ВГО «Спілка власників житла України» Михайло Березовчук підтримав позитивну оцінку учасників прес-конференції щодо положень проекту №8474, та наголосив, що у подальшому, але без зволікань, слід вносити у Закон про ОСББ  наступні норми:

  • неможливість відмови постачальника комунальних послуг, які визначені об’єднанням у якості виконавця цих послуг, діяти у цьому статусі та укладати прямі договори зі співвласниками;
  • внести зміни про те, що до моменту оформлення права власності на прибудинкову територію будь-які юридичні дії з нею, забороняються;
  • укладення між управителем, власником житла і ОСББ тристороннього договору;
  • заборона незаконної відмови об’єднанню у прийнятті свого будинку в управління (утримання);
  • можливість отримання інформації щодо переліку власників приміщень.