Сьогодні, 5 липня Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. За проект проголосували 268 народних депутатів.

Законопроектом (реєстр. №8474) пропонується внести зміни до Земельного, Цивільного кодексів та законів “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” і “Про житлово-комунальні послуги”, спрямовані на вдосконалення порядку створення та діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Зокрема, проектом передбачається термінологічно узгодити Закон “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку з цивільним законодавством: термін “загальне та неподільне майно” замінити на “спільне майно”, термін “житловий комплекс” замінити на “багатоквартирний будинок”, термін “балансоутримання” – на термін “управління будинком”. Також пропонується уточнити термінологію щодо передачі земельної ділянки у власність (ділянка під будинком) і постійне користування (прибудинкова територія) та перелік осіб, яким земельна ділянка передається, визначити у Законі “Про житлово-комунальні послуги” термін “колективний споживач житлово-комунальних послуг”.

Законопроектом передбачається врегулювати питання самостійного забезпечення об’єднанням своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг.

Згідно із проектом, ОСББ оплачують холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення.

Крім цього пропонується, що пільги та субсидії поширюються на внески співвласників, що сплачуються в ОСББ.

Проектом також передбачається встановити, що придбане за кошти співвласників майно є їх спільною власністю, а не власністю об’єднання як юридичної особи, що дозволить забезпечити збереження обладнання в будинку у спільній власності співвласників під час ремонту/заміни такого обладнання.

Пропонується визначити порядок голосування на загальних зборах (сьогодні він визначається лише типовим статутом, затвердженим наказом Держжитлокомунгоспу) та визначити загальний порядок проведення письмового опитування для випадків, якщо загальні збори не відбулися через відсутність кворуму тощо.