Шість партій звернулися до правоохоронних органів і заявили про фальсифікації на виборчій дільниці №180271 в селі Рудня Іванівська Новоград-Волинського району. Ємільчинська селищна ТВК здійснила перерахунок бюлетенів і теж звернулась до поліції. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, справа перебуває на контролі в прокуратурі.
Звернення представники партій публікують на своїх партійних сторінках в соцмережах та у ЗМІ.
“Ми, представники політичних партій, звертаємося до представників правоохоронних органів, міжнародних спостерігачів, представників громадськості з приводу кричущих фальсифікацій на виборчій дільниці 180271 в селі Рудня Іванівська Новоград-волинського району (колишній Ємільчинський район), що відбулися 25 жовтня 2020 року. Представниками партії Наш край було цинічно спотворено волевиявлення громадян громади та сфальсифіковані результати голосування. Кричуще порушення виборчого законодавства має бути оперативно, прозоро та всебічно розслідувано правоохоронними органами під контролем громадськості та міжнародних спостерігачів. Вимагаємо невідкладно провести перевірку, зареєструвати кримінальне провадження по вказаній інформації та проінформувати нас і громадськість про результати розслідування. Наголошуємо, що фальсифікація виборів - це злочин проти інтересів суспільства, що вимагає найсуворішого покарання. Окремо звертаємося до прокурора Житомирської області з вимогою взяти під особистий контроль хід розслідування даної справи.
Також звертаємося до громадян нашої області, якщо вам відомо про факти підкупу та фальсифікацій під час виборів, невідкладно звертайтеся до представників правоохоронних органів або представників наших партій у вашій громаді. Просимо вважати це публічне звернення нашою заявою про злочин до правоохоронних органів”, – йдеться у зверненні.
Звернення підписали Радикальна партія Олега Ляшка, “Пропозиція“, “Європейська Солідарність“, ВО “Свобода“, ВО “Батьківщина“ та “Голос“.
Станом на 28 жовтня у поліції відкрили кримінальне провадження і справа перебуває на контролі в обласної прокуратури.
“У середу, 28 жовтня, за процесуального керівництва Новоград-Волинської місцевої прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного використання виборчого бюлетеня на виборчій дільниці у Ємільчинському районі (ч. 1 ст.158-1 КК України). За повідомленням голови територіальної виборчої комісії смт Ємільчине, під час підрахунку голосів виборців, які голосували на одній із сільських виборчих дільниць, виявлено ймовірні ознаки фальсифікації голосування. Зокрема, на цій дільниці, де зафіксовано рекордну явку виборців – 98% виявлено порушення виборчої документації, а саме відсутність підписів членів комісії та виборців на відривних талонах, розбіжності відомостей, зазначених на конвертах та протоколах виборчої комісії. Крім цього, при відкритті сейфпакетів виявлено, що протоколи є лише в одному екземплярі, а протоколи з виборів депутатів Ємільчинської селищної ради взагалі відсутні“, - йдеться у повідомленні прокуратури.
Наразі вирішується питання щодо вилучення зазначених протоколів та іншої документації з метою проведення експертних досліджень.
Отримати коментар голови ДВК№180271 ОПОРІ не вдалося, на дзвінки вона не відповідає. Голова Ємільчинської селищної ТВК коментувати ситуацію телефоном відмовилась. ОПОРІ зазначила, що інформацію надасть у відповідь на запит, однак адресу електронної пошти не повідомила.
ОПОРА зв'язалась з головою Новоград-Волинської районної ТВК Тетяною Ломако.
“Ситуація там складна. Там висока явка, документи були запаковані не належним чином і підозрюють вкид бюлетенів, але висновок має давати поліція. Перерахунок там вже був. Визнати недійсними результати виборів на цій дільниці мають лише суд і поліція. Якщо судом і поліцією не буде встановлено суттєвих порушень, то ці голоси зарахуються”, – каже голова комісії.
ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)