У березні 2019 року область із візитами відвідали вісім кандидатів у Президенти України. Окрім того, за результатами моніторингу Громадянської мережі ОПОРА на Волині, у регіоні також побували 14 «агітаторів» національного рівня  – нардепів, національних політиків та співаків, які  брали участь у заходах на кориcть кандидатів.

Так, протягом місяця Волинську область відвідали Руслан Кошулинський (ВО «Свобода»), Олександр Шевченко («Українське об'єднання патріотів – УКРОП»), Юрій Дерев'янко («Воля»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Петро Порошенко (самовисування), Валентин Наливайченко (Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість»), Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина») та Олег Ляшко (Радикальна партія Олега Ляшка). Чотири кандидати  рамках візиту побували лише в одному з волинських міст, натомість решта чотири охопили одразу по кілька населених пунктів.

Першим із особистим візитом у березні на Волинь завітав Руслан Кошулинський. 3 березня кандидат відвідав два населені пункти – міста Горохів та Луцьк. У Горохові Кошулинський зустрівся із громадою у приміщенні Центральної районної бібліотеки, а у Луцьку – в актовій залі «Просвіти». Зауважимо, що анонс про візит кандидата у Горохові прикріпили тут-таки,  у вікні комунальної установи, про що ОПОРА вже повідомляла.

3 та 4 березня на Волині також перебував Олександр Шевченко, який за два дні провів низку зустрічей  у шести районах. Зокрема, розпочав кандидат із відвідин агропромислового підприємства у селі, яке належить депутату Волиньради Андрію Тураку. Також він провів зустрічі у Затурцівській ОТГ Локачинського району, у  містах Рожище, Ківерці та Луцьк. Ще кандидат побував на державному підприємстві «Волиньторф», що у Прилісненській ОТГ Маневицького району. Окрім того, Шевченко побував у медзакладах Луцька, де його супроводжували представники міської влади, та зустрівся із представниками медичних колективів.

10 березня у Луцьку був Юрій Дерев'янко, який провів дві зустрічі з виборцями. Спершу в кафе розважального центру «Промінь» він зустрівся із ініціативною групою батьків, аби обговорити питання щеплень для дітей. Опісля кандидат провів зустріч із громадою у коворкінгу «Passage Interdit».

11 березня Волинську область відвідав Анатолій Гриценко, який провів дві зустрічі з виборцями у двох волинських містах. Так, у Володимирі-Волинському кандидат у Президенти поспілкувався із колективом підприємства «Гербор Холдинг». У Луцьку зустріч організували у залі розважального центру «Промінь». Зауважимо, що анонси зустрічі із кандидатом прикріпили не на спеціальних дошках, а просто на конструкціях зупинок.

14 березня у місті Ковель побував чинний президент і кандидат у Президенти України Петро Порошенко. Перед виступом власне Порошенка публіку декілька годин розважав гурт «Плач Єремії». Як уже повідомляла ОПОРА, того ж дня Порошенка чекали й у Луцьку, де навіть зібрався невеликий протест, однак до обласного центру він так і не прибув.

18 березня у Луцьку побував Валентин Наливайченко, який провів зустріч з виборцями в конференц-залі готелю «Україна». Окрім того, тут же кандидат у президенти дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. До слова, анонсів візиту Наливайченка та зустрічі із кандидатом напередодні не було.

23 березня на Волині побувала Юлія Тимошенко, яка відвідала лише обласний центр. На підтримку кандидатки у центрі міста зібралися прихильники, більшу частину із яких звезли автобусами із різних куточків області.

25 березня Волинь відвідав Олег Ляшко. Кандидат  у Президенти цього разу відвідав два селища – Голоби та Маневичі, де зустрівся із громадою у місцевих будинках культури. Традиційно Ляшко прибув своїм брендованим автобусом – «Ляшкобусом».

Окрім того, протягом березня на Волині побували 14 національних політиків, народних депутатів та артистів. Більшість із них брали участь у заходах на підтримку кандидатів у президенти та виступали як їх соратники.

4 березня під час візиту кандидата Олександра Шевченка («УКРОП») на Волинь, його супроводжувала нардеп-мажоритарник від Волині Ірина Констанкевич. Разом вони побували у Рожищі та Луцьку.

5 березня в рамках молодіжного туру у Луцьку побувала команда Юлії Тимошенко. На Театральному майдані обласного центру Волині встановили сцену, де виступали керівник «Батьківщини Молодої» Сергій Митрофанський, народний депутат України, заступник голови партії ВО «Батьківщина» Іван Крулько та артистка Анастасія Приходько.

Крім того, нардеп Іван Крулько спільно з Анастасією Приходько провели зустріч з трудовим колективом підприємства «Едельвіка» в Луцьку також у рамках всеукраїнського туру «ВірЮ в Україну». Також Іван Крулько зустрівся із колективами підприємств «ВолиньАвто», «Електросервіс», зустрічі з жителями міста Ківерці.

7 березня у Луцьку перебував народний депутат України Юлій Мамчур.  Він завітав до 204-ої бригад тактичної авіації, яка тепер локалізується у Луцьку, та передав подарунки жінкам-військовим від БПП «Солідарність». Опісля нардеп зустрівся зі студентами двох найбільших волинських вишів - Луцького національного технічного університету та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Візит Мамчура мав характер офіційного заходу, агітації за будь-кого з кандидатів під час цих зустрічей не зафіксували.

10 березня на Волині перебували народні депутати України від ВО «Свобода» Андрій Іллєнко та Олег Осуховський. Нардеп, довірена особа Руслана Кошулинського, Андрій Іллєнко провів зустріч з мешканцями Нововолинська та Володимира-Волинського. Спілкування відбувалось у форматі обговорення із виборцями.

Водночас, нардеп, член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Олег Осуховський свій візит на Волинь розпочав із відвідин села Деревок Любешівського району, де побував на могилі Героя Небесної Сотні Едуарда Гриневича, а опісля відвідав школу, де навчався загиблий майданівець. У райцентрах Любешів та Маневичі народний депутат України провів прийоми громадян та зустрівся з громадами. Також Осуховський відвідав місто Ківерці, де поклав квіти на Алеї Героїв Небесної Сотні та провів зустріч у Ківерцівській центральній районній лікарні, на якій були присутні не лише медики, а  й інші представники громади. Нагадаємо, афішу про візит Олега Осуховського прикріпили на приміщенні комунальної установи.

14 березня  у Ковелі, під час візиту Петра Порошенка, Гаранта супроводжували двоє нардепів-мажоритарників, які представляють волинські округи № 20 і № 21 у парламенті Сергій Мартиняк та Степан Івахів (обоє входять в депутатську групу «Воля народу»).

18 березня на Волині побував Львівський міський голова, лідер «Об'єднання «Самопомочі» і екс-кандидат у Президенти Андрій Садовий. У форматі медіа-кави у Луцьку Садовий поспілкувався з журналістами про те, чому він зняв свою кандидатуру з виборчих перегонів на користь Анатолія Гриценка, чи стане прем’єром, якщо останній виграє вибори та якими бачить зміни в країні. В рамках свого візиту на Волинь Садовий також відвідав підприємство «Теріхем», яке спеціалізується на виготовленні плівки для тютюнових виробів.

21 березня на Волині побувала народний депутат України Олександра Кужель, яка провела зустрічі із підприємцями Волині. Вона побувала у Нововолинську, Ковелі, Камені-Каширському та провела «круглий стіл» із підприємцями Луцька.

23 березня під час візиту на Волинь Юлії Тимошенко на Театральному майдані перед виступом кандидатки та наприкінці дійства виступав співак Олександр Пономарьов, а 25 березня під час візиту на Волинь Ляшка у Маневичах перед виступом кандидата у президенти виступав співак Степан Гіга. Зауважимо, що після прибуття Олега Ляшка той навіть заспівав дуетом із артистом.


Також 24 березня на Волині побував лідер політичної партії ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Він провів зустріч з виборцями у м. Ковель в актовій залі Палацу учнівської молоді. Його візит та зустрічі з виборцями відбулися на підтримку кандидата у Президенти Руслана Кошулинського.

Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Відповідно до частини 2 передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 
(#вибори; #opora; #опора)