Ковельська міська територіальна виборча комісія 30 жовтня здійснила повторний підрахунок голосів із дільниці №070432 – тут навіть після уточнення не збігалися результати голосування до районної ради. Окрім того, станом на 14:30 30 жовтня міська ТВК не може знайти протокол безперервного засідання.
При перевірці протоколів, наданих дільничною виборчою комісією після уточнення, у ТВК виявили неспівпадіння при сумуванні даних із певних колонок. Тож ТВК прийняла рішення про перерахунок, який здійснили 30 жовтня. Зауважимо, що ДВК №070432 була останньою комісією, котра ще не здала документацію.
Зрештою, у комісії взялися за перерахунок, який розтягнувся на кілька годин, тож кілька разів рахували і віддані за партії та кандидатів голоси, і підписи виборців у списку виборців. Зрештою, вдалося встановити, де дільнична виборча комісія допустила неточність – неправильно були пораховані невикористані бюлетені. Тож після встановлення їх кількості цифри у протоколі збіглися.
Голова Ковельської міської ТВК Олександра Кузьмич зауважила, що після перерахунку уточнили кількість невикористаних бюлетенів, а також кількість голосів за певних суб’єктів.
«Було забрано 1 голос у «Слуги народу» і 2 голоси додано Бичковському і Шлюєву по «Батьківщині», - зазначила голова ТВК.
Зауважимо, що під час перерахунку комісія недотрималася порядку перерахунку, визначеному відповідно до статті 250 Виборчого кодексу України. Почали із бюлетенів, тоді рахували контрольні талони, далі – підписи у списку виборців, тоді – невикористані бюлетені.
Окрім того, у Ковельській ТВК не змогли віднайти протоколу безперервного засідання. У комісії повідомили, що його вела секретарка комісії Олена Кальчук. Однак відповідно до постанови ЦВК №438 від 29 жовтня Олену Кальчук (ВО «Батьківщина») замінили за поданням партії на Лідію Усачову. Тож 30 жовтня на прохання спостерігача ОПОРИ надати протокол про безперервне засідання у комісії його не змогли знайти.
Згідно з пунктом 3 частини 5 статті 254 Виборчого кодексу України за результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до територіальної виборчої комісії, що надійшли до територіальної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого Кодексу України повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку територіальною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах.
Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів здійснюється членами територіальної виборчої комісії в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією з урахуванням положень статті 250 цього Кодексу.
Відповідно до частин 2 статті 254 Виборчого Кодексу України засідання територіальної виборчої комісії, зазначене у частині першій цієї статті, оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії та/або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу приєднуються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим окружною виборчою комісією рішенням.
Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)