Проти низки кандидатів у народні депутати, зареєстрованих в округах Вінниччини, поширюється «компромат» та публікації з ознаками чорного піару в соцмережах та інтернет-ЗМІ.

Так, за повідомленням спостерігачів ОПОРИ, журналіст Юрій Смирнов 21 червня опублікував на своїй сторінці в мережі Facebook допис про кандидатку в народні депутати від партії «Слуга народу» по 14-му виборчому округу (центр – місто Жмеринка) Ірину Борзову, в якому стверджує, що Ірина Борзова володіє бізнесом у Криму, який вона переоформила відповідно до вимог російського законодавства, а її чоловік (в. о. керівника Державного управління справами) є фігурантом справи НАБУ про зловживання посадою.

Також 25 червня на сторінці спільноти «Міністерство люстрації» у Facebook було опубліковано допис про Володимира Кістіона, зареєстрованого кандидатом у нардепи в окрузі №11 (м. Вінниця). У тексті допису, проілюстрованому фотографією Кістіона і написаному буцімто від його імені, стосовно кандидата вжито слова «хабарник», «корупціонер», також сказано, що він балотується до Верховної Ради нібито для того, аби «украсть МИЛЛИАРД». Загалом на цій сторінці названі злочинцями чимало осіб, винуватість яких не доведена в судовому порядку.

А 22 червня на сайті «vn.20minut.ua» було зафіксовано публікацію з підзаголовком: «Увага!!! Колишній «регіонал», злочинець, пристосуванець та корупціонер, рветься до Верховної Ради, у 18 виборчому округу». У цьому тексті йшлося про колишнього нардепа Григорія Калетніка, якого ЦВК зареєструвала кандидатом на позачергових парламентських виборах (виборчий округ №18 з центром у м. Іллінці).

Дещо раніше, 20 червня, депутат Вінницької обласної ради від ВО «Свобода» Андрій Вигонюк опублікував допис про чинного народного депутата України, кандидата у народні депутати Руслана Демчака (виборчий округ №18), у якому звинуватив його в підкупі виборців та втечі від запитань.

Відповідно до частини 13 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» партія - суб'єкт виборчого процесу, кандидат у депутати мають право звернутися до засобу масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку партія або кандидат вважають недостовірною, з вимогою опублікувати їх відповідь. Засіб масової інформації, що оприлюднив відповідний матеріал, не пізніш як через три дні після дня звернення з вимогою про відповідь, але не пізніше останнього дня перед днем голосування зобов'язаний надати партії, кандидату у депутати, щодо яких поширено недостовірну інформацію, можливість оприлюднити відповідь.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)