Раніше ОПОРА повідомляла, що Козятинська міська територіальна виборча комісія відмовила чинному міському голові Олександру Пузирю в реєстрації кандидатом на цю ж посаду та кандидатом у депутати Козятинської міської ради. Вінницький обласний осередок політичної партії «Слуга народу» подав до суду позов, який було задоволено.

26 вересня Козятинська міська ТВК Хмільницького району Вінницької області винесла постанову про розгляд документів щодо реєстрації кандидата на посаду міського голови та кандидата у депутати Козятинскої міської ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року від чинного міського голови міста Козятин Олександра Пузира, якою відмовила йому в реєстрації.

Комісія мотивувала це тим, що до неї надійшов лист про членство Олександра Пузира в іншій партії, а не в тій, від якої він має намір балотуватися. Підставою для відмови ТВК зазначила ч. 2 ст. 217 Виборчого кодексу України, де вказано, що організація партії може висунути особу, яка є членом цієї політичної партії, або безпартійного громадянина.

Вінницька обласна організація політичної партії «Слуга народу» звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду. Було подано позов до Козятинської міської ТВК щодо оскарження рішення про відмову в реєстрації кандидатом на посаду Козятинського міського голови та кандидатом в депутати міськради Олександра Пузиря.

30 вересня Вінницький окружний адміністративний суд розглянув матеріали справи за позовом обласної організації партії «Слуга народу», частково задоволив позовні вимоги організації партії та зобов`язав Козятинську міську ТВК комісію “прийняти рішення щодо реєстрації Олександра Пузиря кандидатом на посаду  Козятинського міського голови”. Відповідне рішення розміщено на офіційному сайті Вінницького окружного адміністративного суду. «Суд приходить до висновку, що оскаржувані постанови Козятинської міської територіальної виборчої комісії Хмільницького району Вінницької області №7 та №9 до протоколу №9 від 26.09.2020 є невмотивованими та необґрунтованими, прийнятті з порушенням ст. 230 ВК України, а тому є протиправними та підлягають скасуванню», - йдеться, зокрема, в рішенні суду. Інформація про апеляційне оскарження вказаного рішення на сайті суду на разі відсутня.

На момент виходу публікації ОПОРІ стало відомо, що ТВК до цього часу не ухвалила повторного рішення щодо реєстрації Олександра Пузиря. Члени ТВК посилаються на те, що для них не зовсім є зрозумілою  резолютивна частина рішенні суду, що якраз і спричинило  непорозуміння щодо способу виконання цього рішення.

Відповідно до частини 1 статті 216 Виборчого кодексу України, висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови розпочинається за сорок днів до дня голосування і закінчується за тридцять днів до дня голосування.

Згідно з частиною 2 статті 216 Виборчого кодексу України, право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій (далі - організація партії) у порядку, передбаченому цим Кодексом. Також відповідно до цієї ж частини статті, право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 217 Виборчого кодексу України, висування кандидатів у депутати та на посаду сільського, селищного, міського голови місцевою організацією партії відбувається на підставі цього Кодексу, статуту політичної партії за рішенням вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних чергових, позачергових, перших, повторних, проміжних виборах, прийнятого після прийняття рішення про призначення відповідних виборів.

Відповідно до п.1-1, 6  ч. 2 ст. 230 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у разі:  порушення порядку висування окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого статтями 216-221 цього Кодексу, в тому числі щодо заборони одночасного висування; виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом. 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)