Згідно з інформацією із сайту Центральної виборчої комісії, станом на ранок 26 червня в мажоритарному округу №103 (центр – м. Олександрія) зареєстровані 2 кандидати із однаковими прізвищами, іменами та по батькові – Коваленко Сергій Петрович.Також кандидатів – «двійників» зареєстрували в окрузі № 100 (центр – м. Бобринець) – Крутько Юрій Миколайович.
Кандидатів в окрузі № 99 одночасно зареєстрували 24 червня 2019 року рішенням ЦВК № 1209 та 1210.
Один із зареєстрованних кандидатів Сергій Коваленко наразі виконує обов’язки голови Кіровоградської ОДА та обіймає посаду першого заступника. Згідно з інформацією із сайту ЦВК, Коваленко народився 28 жовтня 1969 року в місті Олександрія Кіровоградської області, громадянин України, освіта вища, член політичної партії «Європейська Солідарність», судимість відсутня, суб’єкт подання – «Європейська Солідарність».
Інший Сергій Петрович Коваленко балотується як самовисуванець. Згідно з даними сайту ЦВК, він народився 9 сiчня 1974 року в місті Котовськ Одеської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, керівник проектів, ГО «БФ «СЛУГА НАРОДУ», безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня.
Отримали коментар виконуючого обов’язки голови Кіровоградської ОДА Сергія Коваленка не вдалося. У приймальні повідомили, що він на виїзді у Кропивницькому районі.
В ЦВК 19 червня зареєстрували в окрузі № 100 Юрія Крутька. Згідно з сайтом ЦВК, він народився 15 липня 1965 року в місті Херсоні, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, генеральний директор, ПП "АГРОФІРМА "СЛАВУТИЧ", член Аграрної партії України, проживає в місті Херсоні, судимість відсутня, суб’єкт висування – Аграрна партія України.
Інший Юрій Крутько був зареєстрований 24 червня. Згідно з даними ЦВК, він народився 21 березня 1975 року в місті Чернігові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, самовисування.
Отримати коментар Юрія Крутька, який балотується від Аграрної партії не вдалося. Очільник партійної організації у Кіровоградській області Сергій Таровик повідомив, що вони скаржитимуться до ЦВК та до суду.
«Цікаво, що зареєстрованих по два кандидата мають ідентичні прізвища, імена та побатькові. На жаль, в Україні технологія реєстрації «двійників» не нова. Однак – це може вести в оману виборця, адже часто люди не звертають увагу на біографічні довідки, які розміщені у бюлетені. До того ж, бюлетень формуватимуть за алфавітним порядком, то цих два кандидати будуть поруч. Отож, ми закликаємо виборців уважно читати документацію, в тому числі і інформацію про кандидатів у народні депутати», – зазначила координаторка Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області.
Як повідомляла ОПОРА, «двійників»-кандидатів також зафіксували у Закарпатській області.
Згідно до частини 4 статті 80 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у виборчому бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі назви партій розміщуються у порядку їх номерів, визначених жеребкуванням, яке проводить Центральна виборча комісія за участю представників партій у Центральній виборчій комісії, кандидатів у депутати, уповноважених осіб партій у загальнодержавному окрузі після закінчення реєстрації кандидатів у депутати від партій перед затвердженням форми і тексту виборчого бюлетеня. У виборчому бюлетені зазначаються визначений жеребкуванням номер кожної партії, повна назва відповідної партії, прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) перших п’яти зареєстрованих кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії. Між номером кожної партії та назвою цієї партії розміщується порожній квадрат. У виборчому бюлетені для голосування в одномандатному окрузі зазначаються в алфавітному порядку прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) зареєстрованих у цьому окрузі кандидатів у депутати з відомостями про рік народження, освіту, посаду (заняття), місце роботи, місце проживання, партійність, а також суб'єкт висування кожного кандидата. Ліворуч від прізвища кожного кандидата розташовується порожній квадрат.
(#вибори; #opora; #опора)