У мережі Facebook повідомляють про роздачу продуктових наборів людям пенсійного віку. На коробці напис: «Соціальна допомога від Фонду Розенблат». Окрім продуктів, в наборі звернення від Борислава Розенблата, який є народним депутатом, засновником Фонду родини Розенблат та кандидатом в народні депутаті від одномандатного виборчого округу №62 (м. Житомир).

Інформацію про це розмістив на своїй сторінці Олег Виговський.  

«...Набір стандартний. Розенблат підтримує відчизняного виробника: "тушонка" та "водейро" мейд ін Житомир, а згущене мологи виробництва його фірми. Це скільки треба вкрасти у людей грошей, щоб потім повертати перед виборами такими "жирними" пайками?», – йдеться у повідомленні. 

Фото зі сторінки Олега Виговського

ОПОРА намагалася отримати коментар  Олега Виговського, але протягом доби на повідомлення він не відповів. 

У коментарі ОПОРІ в пресслужбі Борислава Розенблата розповіли, що представники команди не розносять продуктових наборів від імені  кандидата чи Фонду. 

«Якісь невідомі люди роздавали по Житомиру продуктові набори з наклейками Борислав Розенблат і Фонд родини Розенблат, але то не наші наклейки. Ні Фонд родини Розенблат, ні Борислав Розенблат, ні його команда зараз не роздають жодних продуктових наборів, жодних пакетів чи коробок, не розносять по квартирах. Це роблять наші конкуренти для того  аби  послабити команду. Ми офіційно заявляємо, що це не ми. Ми про це заявили в поліцію, надіємось, що порушників зловлять і покарають»,  – розповіли в пресслужбі.

У поліції інформацію про інцидент підтвердили, за вказаним фактом ведеться перевірка. 

«Звернувся адвокат кандидата в народні депутати з заявою про те що в соціальній мережі було викладено розповідь про те що Розенблат здійснив підкуп бабусі, надавши їй пакунок з продуктами харчування. За вказаним фактом тривають перевірки», – розповіла керівник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Житомирській області Алла Ващенко.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України» усі кандидати у народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. А в частині 14 статті 74 цього ж Закону йдеться: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців». 

У ч. 1 ст. 68 Закону зазначено: «Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України».

Як повідомляла ОПОРА, чинний народний депутат та кандидат в депутати Борислав Розенблат, від імені Фонду родини Розенблат 12 липня  подарував комунальному підприємству  «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» 130 аптечок.

 

 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)