На виборчій дільниці № 560971 спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що у приміщенні для голосування присутні по двоє спостерігачів від кандидатів на посаду міського голови Рівного.

У комісії виборчої дільниці № 560971 (м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7А) в день голосування у відповідному журналі зареєструвалися по два спостерігачі від кандидатів на посаду міського голови Рівного – Олександра Третяка та Віктора Шакирзяна. Такі спостерігачі (по двоє від одного кандидати) одночасно знаходилися у приміщення для голосування.

Спостерігачі ОПОРИ звернули увагу членів комісії на той факт, що допустима кількість спостерігачів від кандидата, яка одночасно може перебувати у приміщенні дільниці – один. Після зауваження, спостерігачі від кандидатів, які не могли перебувати на дільниці, покинули приміщення.

Варто зауважити, що спостерігач від Віктора Шакирзяна намагався у приміщенні комісії заповнити порожній бланк журналістського посвідчення, щоб скористатися ним. Проте, спостерігачі від ОПОРИ повідомили, що таке посвідчення має заповнюватися у редакції ЗМІ, яке видало його своєму журналісту, а не в приміщенні дільниці самим журналістом.

Частина 8 статті 36 Виборчого кодексу України вказує, на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше ніж двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).


Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.