Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов обласної партійної організації «Партія Шарія» та зобов’язав Люботинську міську ТВК повторно розглянути заяву партії щодо реєстрації списку кандидатів у депутати міської ради.

Про це йдеться у рішенні суду від 29 вересня, на якому були присутні представники ОПОРИ.

24 вересня представники «партії Шарія» передали пакет документів у Люботинську міську ТВК щодо реєстрації списку кандидатів у міську раду.

25 вересня під час засідання ТВК прийняла рішення залишити без розгляду заяву обласної організації «Партія Шарія» щодо реєстрації списку кандидатів у депутати міськради. Таке рішення прийняли через відсутність у пакеті документів заяв про заборгованість по аліментах всіх з єдиного територіального списку та відсутність 20 копій паспорта 1 та 2 сторінки.

26 вересня представники «Партії Шарія» звернулися до суду з вимогами зобов’язати ТВК розглянути заяву партії про реєстрацію списку кандидатів та зареєструвати кандидатами в депутати Люботинської міської ради осіб, внесених у єдиний список.

Під час розгляду справи суд встановив відсутніть документів, зокрема, заяв про заборгованість по аліментах всіх з єдиного територіального списку та відсутність 20 копій паспорта 1 та 2 сторінки. У той ж час, суд встановив, що окремого рішення про відмову в реєстрації кандидата або кандидатів за результатом подання заяви обласної партійної організації «Партія Шарія» не приймалось, адже ТВК надіслала лише інформаційний лист про відмову у розгляді документів.

У той час в рішенні сказано, що суд не може брати на себе функції ТВК і приймати рішення щодо реєстрації кандидатів.

Тож суд вирішив частково задовольнити позов та зобов’язати Люботинську міську ТВК повторно розглянути заяву партії про реєстрацію списку кандидатів у міську раду разом з тим самим пакетом документів. В інших вимогах – відмовили.

Всього Люботинська міська ТВК зареєструвала єдині територіальні списки 11 партій: «Блок Світличної – Разом!», «Наш Край», «За майбутнє», «Блок Кернеса – Успішний Харків», «Об’єднання «Самопоміч», «Сила Людей», «Слуга народу», «ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За Життя», «Сила і Честь», «Країна».

Згідно з ч. 1 ст. 222 Виборчого кодексу ТВК реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею, зокрема таких документів як: 10) заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, кожного кандидата у депутати (п. 10); по одній фотографії кандидата у депутати розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді (п. 11). Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 230 Виборчого кодексу ТВК відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1-5 частини першої статті 222, пунктах 124 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави). Слід зазначити, що Виборчий кодекс не передбачає можливість ТВК надати інформаційний лист про відмову у розгляді документів замість прийняття рішення щодо реєстрації. Натомість за ч. 6 ст. 227 Виборчого кодексу ТВК не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви організації партії про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації. Оскільки таке рішення не стосується питань поточної діяльності, а спрямоване на реалізацію повноважень ТВК, воно має бути оформлене у формі постанови. В свою чергу, позиція суду щодо зобов’язання ТВК повторно розглянути питання стосовно реєстрації кандидатів є обґрунтованою.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)