23 жовтня дільниці отримували виборчі бюлетені. Після того як дільничні комісії їх розпакували і почали проштампувати, з’ясувалось, що є помилка в виборчому бюлетені щодо виборів міського голови Чернігова. Так в виборчому бюлетені по Новозаводському районі, територіальний виборчий округ Деснянський район, вказаний замість Новозаводського. Про що повідомили спостерігачі ОПОРИ, які були присутні того ж дня на засідання ТВК, щодо цього питання.

Чернігівська міська ТВК Чернігівського району Чернігівської області ввечері 23 жовтня під час засідання вирішувала, що робити з помилкою в бюлетенях, адже майже всі бюлетені вже були видані ДВК. Обговорили можливість передруку, проте голова комісії вказав, що передрукувати ані фінансової, ані фізичної можливості немає, тому що за день до виборів їх ніхто не роздрукує, а ТВК не встигне роздати оновлені бюлетені, проте за спостереженнями ОПОРИ інші області сьогодні передруковують бюлетені. Як повідомили під час засідання, ця помилка сталася під час друку в типографії і виявити її раніше не було змоги, адже це можливо лише після видачі та розпакування бюлетенів на дільницях.  

«Сьогодні (23 жовтня - ред.) нам стало відомо про те, що після того як ДВК отримали бюлетені і почали їх опрацьовувати з’ясувалась, що на бюлетенях з виборів міського голови міста Чернігова є помилка – замість Новозаводського зазначений Деснянський район. Тому було прийняте рішення комісією, про те, що це була допущена помилка під час друку цих бюлетенів, передрукувати ми вже не маємо часу і можливості. Тому було прийнято постанову і вважати правильним зазначення в цих бюлетенях Територіальний виборчий округ Новозаводський район. Думаю, що на волевиявлення виборців та право кандидатів бути обраними це не вплине. Було звернення з дільничних комісій, які нам про це зазначили і це питання, вважаю, ми вирішили. Сподіваюсь, що вибору у нас пройдуть відповідно до закону», – коментував ситуацію ОПОРІ голова Чернігівської міської ТВК Сергій Васильченко.

Відтак, було запропоноване та прийняте рішення для всіх, а саме – 47 дільниць по Новозаводському зробити роз’яснення від ТВК про врахування цієї помилки та бюлетені не передруковувати. 

Тому, Чернігівська міська ТВК Чернігівського району Чернігівської області постановою від 23 жовтня 2020 року №52 «Про вирішення питання щодо виправлення помилок у бюлетенях з виборів Чернігівського міського голови Чернігівського району Чернігівської області» вирішила: вважати помилковим зазначення в контрольному талоні та виборчому бюлетені «Територіальний виборчий округ Деснянський район м. Чернігів», а правильним вважати «Територіальний виборчий округ Новозаводський район м. Чернігів» та врахувати виправлення помилки при складанні протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, протоколів ТВК  про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу та протоколів ТВК про результати виборів (голосування) Чернігівського міського голови Чернігівського району Чернігівської області.

Так, за рішенням ТВК виборці в день виборів 25 жовтня 2020 отримають бюлетені з помилкою у вигляді невірно вказаного району. 

Нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 242 Виборчого Кодексу України територіальна виборча комісія, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах відповідно: обласна – не пізніш як за десять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування;  районна, міська виборча комісія - не пізніш як за сім днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за шість днів до дня.

 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.