На сайті ЦВК станом на 22 червня розміщена інформація щодо нібито скасування реєстрації кандидата від партії «Єдиний центр» в окрузі №70 Івана Балоги. Документом щодо скасування реєстрації вказана постанова ЦВК №1133 від 21 червня. Закарпатська команда ОПОРИ, дослідивши постанови, припускає, що на сайті ЦВК закралася технічна помилка і постанова щодо відміни реєстрації насправді не стосується висуванця від «Єдиного центру» Івана Балоги.
На сайті ЦВК вказано, що висуванець «Єдиного центру» Іван Балога зареєстрований 7 червня (постанова №959). Як дослідили спостерігачі ОПОРИ, постанова №1133 від 21 червня, якою скасовано реєстрацію кандидата Івана Балоги, стосується людини, яка подала документи до ЦВК як самовисуванець 18 червня.
«Найімовірніше, що мова йде про повного тезку кандидата від «Єдиного центру», тому й закралася така технічна помилка, яку варто якнайскоріше виправити, – коментує ситуацію координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Закарпатській області. – Варто зазначити, що у факті подачі документів від повного тезки зареєстрованого кандидата можуть вбачатися ознаки так званої технології «двійника». Адже якщо загальновідомо, що висуванець «Єдиного центру» є чинним нардепом та екс-головою Закарпатської обласної ради, то інформації про людину з таким же іменем чи інформації про її діяльність – немає. Оскільки ЦВК відмовила кандидату в реєстрації, то і його біографія та дані вже публічно оприлюднені не будуть».
Підставою скасування реєстрації кандидата-самовисуванця Івана Балоги, як йдеться у постанові від 21 червня, стало те, що в поданій автобіографії не було вказано відомостей щодо його громадянства із зазначенням часу проживання на території України, громадської роботи (у тому числі на виборних посадах), партійності, наявності чи відсутності судимості.
Як інформувала ОПОРА, на Закарпатті в окрузі №73 уже зареєстровані два кандидати з однаковими іменами – Василь Брензович. Якщо перший відомий як чинний нардеп та лідер угорськомовної громади, то про іншого публічної інформації надзвичайно мало, з сайту ЦВК відомо лише те, що він живе в районі, який не входить до меж округу №73, кандидат немає вищої освіти та тимчасово не працює.
В окрузі №68 (Ужгород та Ужгородський район) станом на 22 червня вже було зареєстровано одного кандидата з прізвищем Андрєєв та два – з прізвищами Андріїв. В останньому випадку – Андрій Андріїв – є депутатом Закарпатської обласної ради. Про Івана Андріїва на сайті ЦВК вказано, що чоловік живе у Мукачевому, є пенсіонером та має середню освіту. Ігор Андрєєв, як можна дізнатися із сайту ЦВК, працює машиністом на «Миколаївському глиноземному заводі».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.