Лідирують висуванці від політичної партії «За майбутнє», які отримали понад 20% голосів і 10 депутатських мандатів. Такі дані оприлюднили на засіданні Полтавської міської ТВК, що відбулося 6 листопада. ОПОРА дослідила списки новообраних депутатів.
За результатами волевиявлення 25 жовтня на виборах депутатів Полтавської міської ради було віддано 66695 голосів.
Прохідний бар’єр у 5% голосів здолали представники 7 політичних партій:
- «За майбутнє» — 20,38% (10 мандатів);
- «Слуга народу» — 19,12 (9);
- «Рідне місто» — 11,98 (6);
- «Європейська Солідарність» — 11,26 (6);
- «Опозиційна платформа – За життя» — 7,32 (4);
- Партія простих людей Сергія Капліна — 5,99 (4);
- ВО «Свобода» — 5,19% (3 мандати).
Кого обрали у територіальних виборчих округах
Кількість мандатів у виборчих округах визначали за кількістю голосів, відданих за територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від кожної партії у кожному ТВО, та відповідно до виборчої квоти. Для її розрахунку кількість голосів, відданих за партії, які подолали 5% бар’єр, ділили на 35 (42 депутати міської ради, за винятком семи гарантованих мандатів для перших кандидатів від кожної з партій). Виборча квота, за підрахунками ОПОРИ, у Полтавській міській раді склала 1905 голосів.
Мандати депутатів Полтавської міськради у ТВО отримали:
- «Рідне місто»: Тарас Бойко (ТВО №2), Євген Нагорний (ТВО №3) — 2 мандати.
- «Слуга народу»: Вадим Ямщиков (ТВО №1), Антон Ярмолюк (ТВО №2), Юрій Бражник (ТВО №3), Катерина Бабіч (ТВО №4), Сергій Марюхненко (ТВО №5), В’ячеслав Тютюнник (ТВО №6) — 6 мандатів.
- «За майбутнє»: Валерій Пархоменко (ТВО №1), Іван Діденко (ТВО №2), Денис Поліщук (ТВО №3), Сергій Гонтовий (ТВО №4), Євген Дикань (ТВО №5), Мілена Муравенко (ТВО №6) — 6 мандатів.
Кого обрали за єдиними списками
Депутатами, обраними у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, за інформацією Полтавської міської ТВК, стали:
- «Рідне місто»: Олександр Удовіченко (перший кандидат), Олексій Чепурко, Тетяна Юрченко, Едуард Волков (4 мандати).
- «Слуга народу»: Сергій Іващенко (перший кандидат; візьме участь у повторному голосуванні з виборів Полтавського міського голови), Світлана Нестуля, Євгенія Янко (3 мандати).
- «Європейська Солідарність»: Андрій Карпов (перший кандидат), Юлія Городчаніна, Оксана Дрюк, Олександр Івахов, Юлія Костенко, Олександр Дедюхін (6 мандатів).
- Партія простих людей Сергія Капліна: Сергій Каплін (перший кандидат), Ігор Кислов, Владлена Каплін, Олександр Артеменко (4 мандати).
- ВО «Свобода»: Юрій Бублик (перший кандидат), Юліан Матвійчук, Ігор Скляр (3 мандати).
- «За майбутнє»: Олександр Мамай (перший кандидат; візьме участь у повторному голосуванні з виборів Полтавського міського голови), Ірина Климко, Маріанна Соліман, Ігор Еренбург (4 мандати).
- «Опозиційна платформа – За життя»: Оксана Деркач (перша кандидатка), Віктор Чміль, Євген Момонт, Тетяна Годяк (4 мандати).
У Полтавській міській раді працюватиме 69% чоловіків (29 мандатів) та 31% жінок (13 мандатів). Примітно, що від партії «За майбутнє» обрані вітчим Олександр Мамай та його падчерка Ірина Климко, а у фракції Партії простих людей Сергія Капліна буде представлене подружжя Капліних — Сергій та Владлена.
Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області говорить: «Згідно із ч. 3 ст. 260 Виборчого Кодексу України, для визначення кількості мандатів, отриманих єдиним виборчим списком кандидатів від організації партії, загальна кількість невикористаних голосів виборців, поданих у єдиному багатомандатному окрузі на підтримку єдиного виборчого списку кандидатів від відповідної організації партії, визначена відповідно до ч. 2 цієї статті, ділиться на виборчу квоту, визначену відповідно до ч. 3 ст. 257 Кодексу. Ціла частина отриманої частки становить кількість депутатських мандатів, яку отримали кандидати у депутати, включені до відповідного єдиного виборчого списку від цієї організації партії».
За додатковою інформацією звертайтеся:
e-mail: [email protected]
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)