У місті Кременчук у наметах «Єдиний Кременчук» розповсюджують «Інформаційний випуск «Єдиний Кременчук», де агітують за кандидата-самовисуванця на міського голову міста Кременчук Ірину Дроздову.

У місті Кременчук Полтавської області з’явилися намети, в яких розповсюджують “Інформаційний випуск “Єдиний Кременчук” видрукований ТОВ “ВОРД-ПРІНТ” накладом 5000 шт. В ньому йде активна агітація за кандидата самовисуванця на посаду міського голови міста Ірину Дроздову, яка є депутатом міської ради та входить у депутатську групу “Єдиний Кременчук”.

Також у місті раніше були розміщені білборди без вихідних даних з написом “ЄК” та брендування одного з наметів та “інформаційного бюлетну” кольорами фірмового стилю.

Kremen4ug

Kremen4ug 28 09

Kremen4ug 28 09 2

Нагадаємо, що Ірина Дроздова є самовисуванкою та не значиться замовником даної агітаційної продукції, відповідно ТОВ “ВОРД-ПРІНТ” здійснив друк данної продукції з грубим порушенням закону.

Громадяни, що розповсюджують дану продукцію також порушують Закон, адже в частині 1 статті 54 ЗУ “Про місцеві вибори” чітко вказано “громадяни України мають право здійснювати передвиборну агітацію, вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові, особисті якості та передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій”

Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що дані дії містять порушення правил агітації. Зокрема порушується порядок виготевлення друкованих матеріалів. Відповідно до пункту 2 статті 56 ЗУ “Про місцеві вибори” “друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється”.

Адже у частині 6 статті 54 зазначається, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється”.

А вже відповідно до Кодексу України про адміністативні правопорушення, така діяльність для громадян, що розповсюджують агітацію та ТОВ “ВОРД-ПРІНТ” суперечить статті 212-13 і відповідно карається: «виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."

Громадянська мережа ОПОРА зауважує, якщо громадяни хочуть допомогти кандидату, то вони мають робити це з дотриманням чинного законодавства. А данний випадок у місті Кременчук порушує не тільки виборче законодавство, а й адміністративне.

За коментарямизвертайтеся:
Анна Мосієнко
Координатор виборчихпрограммГромадянськоїмережі ОПОРА у Полтавськійобласті
+380982856796
Дар’я Черкашина
Прес-секретарГромадянськоїмережі ОПОРА у Полтавськійобласті
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.