За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, на Чернігівщині застосовуються чорні технології. Так, 10 серпня довгостроковий спостерігач мережі зафіксував факт роздачі інформаційних листівок, що дискредитує діючого народного депутата Олега Ляшка. Бюлетень розповсюджували в електропоїзді, що прямував з Бахмача (частина виборчого округу №208) до Прилук.

lyashko

Представники мережі ОПОРА попросили прокоментувати вищезгаданий факт представників партійної організації.  

Андрій Лозовий, заступник лідера Радикальної Партії Олега Ляшка, наполягав на тому, що за цим стоїть «відомий своїми будівельними аферами Михайло Голиця, який йде так само, як і пан Ляшко, по виборчому округу №208».

Олександр Бей, заступник голови Чернігівської обласної організації Радикальної партії, відповідальний за видання бюлетеня «За Чернігів», коментує цю ситуацію так: «Це сфальсифікований інформаційний бюлетень. Створили його, ймовірно, наші конкуренти, користуючись тим, що видання розкручене. Це не наша робота, і по газеті це видно.».

Василь Амельченко, голова Чернігівської обласної організації РПУ звинуватив у виданні цього компрометуючого матеріла чернігівського журналіста Ігоря Левенка.

У свою чергу, пан Левенок називає свою причетність до видання цієї газети – «повним абсурдом».

На його думку, це може бути справа рук самого Олега Ляшка. Адже свого часу у нього були дуже гарні стосунки з Михайлом Голицею. Оскільки вони наразі є політичними опонентами, їх комунікація має будуватися на конфлікті. А влаштувати конфлікт без певної одіозності для лідера РПУ не є можливим. Адже у нього вся діяльність і кампанія побудована на цьому. Тому, припускає пан Левенок, цю інформаційну листівку могли розробити та розповсюдити самі представники Радикальної партії на Чернігівщині.

Ольга Різенко
прес-секретар
 
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.