В Івано-Франківській області, напередодні виборів, місцеві політики взялися надавати благодійну допомогу різним закладам та установам. Що дарували і кому, дізналася Громадянська мережа ОПОРА.
Заступник голови Івано-Франкківської обласної ради Сергій Басараб передав інфекційним відділенням Косівської центральної лікарні та Кутської міської лікарні по 40 комплектів постільної білизни.
Крім того, посадовець передав у Рожнівську та Кобаківську амбулаторії (Косівський район) засоби особистого захисту: 100 захисних масок та 100 пар медичних рукавиць. Допис про передачу благодійної допомоги медичним закладам навіть рекламувався у соціальній мережі Facebook.
Також політик передавав допомогу від «Фонду Порошенка» тести імуноферментного аналізу – 100 для Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні та 100 для Косівської ЦРЛ.
У серпні у селі Угорники Івано-Франківської міської ради проводилась «Літня Школа настільного тенісу». У дописі на сторінці «Команди Марцінківа» (Руслан Марцінків – міський голова Івано-Франківська) зазначається, що навчання проводилось за сприяння депутата Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Романа Онуфріїва та сільської голови села Угорники Любові Атаманчук.
30 серпня на стадіоні в Угорниках відбувся турнір із настільного тенісу. Переможці отримали тенісний стіл та ракетку рівня майстра. Втім, невідомо, хто саме подарував спортивне обладнання – представниця сільської ради чи депутат.
Відзначився у серпні і ексголова Івано-Франківської ОДА, а нині голова партії «Платформа Громад» Олег Гончарук. Він подарував 34 оригінальні світлини вояків УПА музею визвольної боротьби імені Степана Бандери. Про це йдеться на сайті політсили.
«До мене звернувся директор музею визвольної боротьби, що один з колекціонерів продає 34 оригінали фотографій вояків УПА та членів ОУН, – прокоментував подарунок Олег Гончарук. – В музеї неодноразово проводиться завдяки меценатам придбання експонатів, адже це наша історія. Я не зміг залишитися осторонь та вирішив допомогти».
«ОПОРА відстежує випадки благодійної діяльності потенційних кандидатів та політичних партій, оскільки така діяльність може мати вплив на перебіг місцевих виборів, – пояснює координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Івано-Франківській області. – Нагадуємо, що виборче законодавство забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така діяльність під час виборів може бути кваліфікована як непрямий підкуп виборців, за що передбачена відповідальність в межах частини 3 статті 160 Кримінального кодексу України, а саме – обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років».
26 серпня 2020 року НАЗК надало роз'яснення, в якому наголосило, що політичні партії при провадженні своєї статутної діяльності не можуть використовувати майно та кошти політичної партії на благодійну діяльність. Благодійна допомога в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)