Шість ОВК Вінниччини провели засідання вчасно. Ще дві ОВК також вчасно розпочали свої засідання, але змушені були зробити перерву, аби наступного дня необхідна для повноважності комісії кількість членів склала присягу. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ, які відвідали засідання комісій.
18 лютого Центральна виборча комісія утворила окружні виборчі комісії. Відповідно до постанови ЦВК «Про утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року» на території Вінницької області утворено 8 окружних виборчих комісій. Перші засідання ОВК зобов’язані провести не пізніше другого дня після її утворення.
На Вінниччині ОВК №12 (місто Вінниця), №13 (місто Калинівка), №14 (місто Жмеринка), №15 (місто Шаргород), №16 (місто Ямпіль) та №17 (місто Ладижин) провели свої перші засідання 19 або 20 лютого. ОВК №11 (Вінниця) та №18 (місто Іллінці) зробили перерву в засіданні та продовжували його на наступний день, аби присягу склала необхідна кількість членів комісії, як того вимагає виборче законодавство.
Під час першого засідання ОВК №11, що відбулося 19 лютого о 17:00, були присутні 23 члени виборчої комісії з 36. Відповідно до закону, присягу мали скласти 24 члени комісії, тому була зроблена перерва у засіданні до 18:00 20 лютого, після чого присягу склали 24 члени ОВК.
Подібна ситуація склалась і з ОВК №18, засідання якої було проведено 19 лютого о 18:00. На засіданні були присутні 22 особи із 36, тому була оголошена перерва до 20 лютого 17:00, після чого склали присягу 25 членів комісії.
За словами спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, засідання ОВК №13 відбулося 20 лютого о 15:00. На засіданні були присутні та склали присягу 25 членів комісії з 38. Засідання ОВК №16 відбулося 19 лютого о 15:00, на ньому були присутні та склали присягу 23 члени ОВК. Голова ОВК від кандидата на пост Президента Олега Ляшка Людмила Міщенко повідомила, що одна особа, яка входить до складу комісії і мала прийняти присягу, відсутня через поважну причину. На думку спостерігачів ОПОРИ, через помилкове розуміння членами ОВК №13, 16 вказаної норми Закону, присягу прийняло менша за необхідну кількість членів (на 1 особу).
Відповідно до частини 2 статті 26 Закону України «Про вибори Президента» повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою.
Також згідно з частиною 4 статті 28 Закону України «Про вибори Президента України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.
Відповідно до частини 2 статті 23 Закону України «Про вибори Президента України» окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніше як за сорок днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти осіб.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.