Голова Бабчинецької сільської ради Ніна Зварич підписала Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів 2020 року, розроблений Громадянською мережею ОПОРА.
13 жовтня Ніна Зварич підписала «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів» і взяла на себе зобов’язання дотримуватися положень Кодексу поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу. Ніна Зварич є кандидаткою на посаду голови Бабчинецької сільської ради від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».
Кодекс містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним.
Як повідомляла ОПОРА, міський голова Вінниці Сергій Моргунов першим серед посадовців Вінниччини підписав Кодекс етичної поведінки під час виборів.
Також ОПОРА повідомляла, що Кодекс етичної поведінки під час виборів підписали на Вінниччині Тульчинський міський голова Валерій Весняний та голова Жданівської сільської ради Станіслава Ядвіжина.
Громадянська мережа ОПОРА на початку вересня направила міським головам обласних центрів та очільнику Києва листи з пропозицією підписати «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу» та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.
Ця ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративних ресурсів. Наприклад, Виборчий кодекс забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані.
Із текстом Кодексу можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА за посиланням. Крім того, ОПОРА підготувала інструкцію, за якою всі охочі посадовці та держслужбовці можуть самостійно підписати «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів».
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)