5 листопада завершилось безперервне засідання Львівської обласної територіальної виборчої комісії. На ньому члени ТВК прийняли виборчу документацію Добромильської міської ТВК з технічною помилкою. А протокол Львівської міської територіальної виборчої комісії по 5 виборчому окрузі перевіряли тривалий час. О 23:45 Львівська обласна ТВК встановила результати голосування з виборів депутатів до Львівської обласної ради.

Заступниця голови Добромильської міської ТВК привезла на засідання Львівської обласної територіальної виборчої комісії протоколи з позначкою "Уточнений". Раніше ОПОРА писала, що обласна комісія зобов’язала Добромильску міську ТВК провести повторний перерахунок голосів виборців за депутатів до Львівської обласної ради на трьох виборчих дільницях.

У результаті перерахунку на ДВК №461403 (село П’ятниця) виявлено, що навпроти одного кандидата раніше було написано 2 голоси, а навпроти іншого - 0 голосів. А мало б бути навпроти кожного кандидата по 1 голосу виборця. На ДВК №461327 (село Болозів) визнано недійсними 12 бюлетенів за партію “Слуга народу”, а на ДВК №461317 (місто Добромиль) - ще 9 бюлетенів за цю ж політичну силу.

Під час здачі виборчої документації Добромильською міською ТВК виявлено, що на протоколі було вказано “Львівська обласна територіальна виборча комісія” замість “Добромильська міська територіальна виборча комісія”.

“Враховуючи те, що на мій погляд, це технічна помилка. В мене є пропозиція на комп'ютері надрукувати Добромильська міська територіальна виборча комісія і просто тут вклеїти. Ви поставите свою печатку. Ви маєте печатку? І прошу ОПОРУ зрозуміти”, - зазначив голова Львівської обласної ТВК Андрієм Лозинський.

Зазначимо, що згідно з частиною 15 статті 255 Виборчого кодексу України під час транспортування виборчої документації печатка територіальної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні територіальної виборчої комісії.

Також в цей день прийшли здавати уточнену виборчу документацію члени Львівської міської ТВК. Раніше Громадянська мережа ОПОРА писала про інцидент, який виник між головою Львівської обласної ТВК Андрієм Лозинським та головою Львівської міської ТВК Ігорем Сліпецьким.

Протокол по 4 виборчому окрузі комісія прийняла одразу. А по 5 виборчому окрузі були зауваження до протоколу із сторони Андрія Лозинського, а в обласній комісії не вистачало голосів для його прийняття - 6 “за”, 2 “проти” і 2 “утрималося”. На його думку, там були суттєві розбіжності. Тому Лозинський ініціював додаткову перевірку протоколу з протоколами дільничних виборчих комісій, незважаючи на те, що раніше члени комісій вже звіряли цю виборчу документацію.

Далі виникла дискусія між членом обласної комісії Богданом Хапком та головою Андрієм Лозинським. Хапко наполягав на тому, щоб перевіряли протоколи в приміщенні, де працює комісія. І зазначив, що Лозинський понесе відповідальність, якщо “зробить щось з протоколом”. Врешті, документацію звіряли у кабінеті, де працює Андрій Лозинський.

Близько 22:00 Андрій Лозинський озвучив, що цей протокол можна приймати. А о 23:45 Львівська обласна територіальна виборча комісія встановила результати голосування з виборів депутатів Львівської обласної ради. До складу обласної ради восьмого скликання увійшли представники 9 політичних партій: “Європейська Солідарність” (30,8%, 238 132 голоси, 28 депутатів), “Слуга народу” (9,5%, 73 353 голоси, 9 депутатів), Об’єднання “Самопоміч” (8,7%, 67 266 голосів, 9 депутатів), ВО “Батьківщина” (7,4%, 57 088 голосів, 7 депутатів), “Голос” (6,6%, 50 689 голосів, 7 депутатів), ВО “Свобода” (6%, 46 721 голос, 6 депутатів), Народний Рух України (5,8%, 44 808, 6 депутатів), Українська Галицька Партія (5,7%, 43 744 голосів, 6 депутатів), “За майбутнє” (5,2%, 40 483 голосів, 6 депутатів).

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)