Спостерігачі ОПОРИ відвідали  анонсовані свята аби промоніторити дотримання виборчого законодавства під час масових заходів.  Зокрема тих, які відбулися 6-7 липня за підтримки Святослава Вакарчука, Валерія Куліча, Алли Ярової та Юлії Тимошенко.

Так в Чернігові відбулась зустріч прихильників Святослава Вакарчука та партії «Голос» у сквері Богдана Хмельницького, під час якої він озвучив свою позицію та програму. Натомість в режимі «відкритого мікрофону» бажаючі  могли поставити  йому запитання. Першим такою можливістю скористався кандидат по 205 виборчому округу(м. Чернігів) від політичної сили «Слуга народу» Олег Семінський. Завершив зустріч виступ Святослава Вакарчука.

А у Чернігівському міському парку культури та відпочинку відбулось свято за підтримки кандидата в народні депутати Валерія Куліча (ВО №205), про що повідомляли ведучі заходу та інформували написи на сцені і брендовані повітряні кульки. Під час дійства люди в жовтих футболках, брендованих іменем кандидата, роздавали агітаційні брошури та частували гостей кулішем. На завершення Валерій Куліч закликав голосувати за нього.

В селі Городище Менського району на фестиваль «Варись, варись борщику» завітала кандидатка на посаду депутата Верховної Ради по ВО №207 Алла Ярова. Перед громадою вона не виступала, але мала змогу поспілкуватись особисто з виборцями. Біля агітаційної палатки рекламну продукцію роздавали люди в футболках та кепках, брендованих ім’ям кандидатки.

Місто Батурин (ВО № 208) відвідала Юлія Тимошенко. Під час заходу присутнім роздавали  солодку вату, а діти могли пострибати на безкоштовному батуті та отримати повітряну кульку.

ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 1 ст. 68 Закону  «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. В тому числі це може бути і проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку, про що йдеться у п.7 ч. 2 ст. 68 Закону. Разом з тим, ч.14 ст. 74 того ж Закону забороняє проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, може розцінюватися як непрямий підкуп виборців.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)