Сьогодні, 29 березня, Дружківський міський суд розглянув звернення журналіста Павла Островського про бездіяльність поліції, яка не внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин з моменту його звернення, та постановив частково задовільнити скаргу.

«Я звернувся до поліції із заявою про злочин - перешкоджання журналістській діяльності. За законом поліція впродовж 24 годин має розпочати розслідування і внести відомості про це в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Поліція не розпочала розслідування, тому я звернувся за захистом моїх прав до суду. Суд зобов'язав поліцію внести відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Я також прагнув, аби суд визнав подібні дії поліції протиправними, проте цього не сталося. Але найголовніше, що співробітники поліції тепер будуть змушені проводити розслідування відповідного інциденту», - у коментарі ОПОРІ розказав журналіст Павло Островський.

Звернувшись за коментарем до інспектора Дружківського відділення поліції Краматорського відділення ГУ НП в Донецькій області Ганни Кисельової, ОПОРА також отримала підтвердження, що даний факт буде вноситись до ЄРДР за рішенням суду.

«Рішення суду, як я розумію, вже є у Павла на руках.  Як до нас прийде цей документ, ми на підставі його вже будемо вносити відомості до ЄРДР та проводити подальше розслідування», - зауважила Ганна Кисельова.

Довідково:

Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за виборами Президента України на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.