Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала в місті Кам’янське маршрутку з логотипом партії «Опозиційна платформа – За життя», зображенням кандидата та його прізвищем на капоті.
12 липня у Кам’янському Дніпропетровської області спостерігачка ОПОРИ зафіксувала маршрутне таксі №20 з розміщеною на ньому політичною рекламою політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».
На капоті маршрутного таксі зображено ім’я та прізвище кандидата в народні депутати по виборчому округу №30 Костянтина Сауся. На боковій частині маршрутки розміщено фото кандидата.
Спостерігачка ОПОРИ оформила акт та звернулась із відповідною заявою до поліції.
Відповідно до частини 9 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.