На VII сесії Сумської міської ради, яка відбулась 27 квітня 2011 р. депутати розглянули умовних п’ять блоків рішень, кожен з яких узгоджувався і приймався в досить напружених політичних суперечках.

Було прийнято принципове рішення створити Службу замовника у вигляді Керуючої компанії “Сумижитло”.

“Перший крок на шляху упорядкування відносин в галузі утримання комунального житлового фонду – зроблено. Негативним аспектом даного рішення є відсутність механізму фінансового контролю за ЖЕКами” - говорить Ярослав Куц, - “але попереду у нас конкурс на обслуговування житла і він повинен відбутися у 100% правовій площині”. Слід відзначити, що створення подібної служби нормалізує та стабілізує відносини у галузі ліфтового господарства міста.

Концептуально позитивне, хоча і компромісне, рішення прийнято відносно намірів поповнити рухомий склад КП “Електроавтотранс” в режимі лізингового проекту. Депутати дали дозвіл виконавчій владі займатись опрацюванням питання поповнення автопарку підприємства новою технікою. Зокрема, планується придбати 25 одиниць 12-метрових автобусів та стільки ж односекційних 12-метрових тролейбусів на умовах фінансового лізингу з правом викупу.

Обговорення проекту рішення було досить емоційним. Принципово погоджуючись з необхідністю придбати новий транспорт, депутати активно дискутували щодо запропонованих умов лізингу. Наприклад, представники фракції "Батьківщини" пропонували їх переглянути, прийняти рішення за основу, а потім доопрацьовувати, сперечалися також щодо перспектив розрахунків з постачальниками, їх вибору, марки машин та ін.

Депутат Ігор Перепека (Партія регіонів) наголосив на необхідності підтримати проект рішення. Фракція "Рідного міста" теж закликали колег проголосувати "за". Олександр Перчаков у емоційній заяві теж закликав депутатів не теоретизувати і не чекати, поки тролейбуси дорожчатимуть.

Зрештою, міський голова Сум Геннадій Мінаєв звернувся до народних обранців з проханням визначитися вже зараз чи буде місто купувати новий транспорт, чи ні. Міський голова благав депутатів: "Потрібно прийняти концептуальне рішення, дати згоду. Дайте мені можливість працювати, зробити перший крок. Нам потрібно поспішати, а не зволікати. Дайте згоду і я піду до Юрія Павловича, поїдємо до Миколи Яновича і будемо просити кошти. 10 мільйонів у нас вже є, 20 мільйонів ще потрібно на перший внесок".

Втім, проект рішення підтримало лише 30 депутатів – фракція "Рідного міста" (23), "Фронту змін" (3) та частково Партії регіонів (2), міський голова і секретар міської ради.

Після голосування депутат Віктор Волонтирець ("Батьківщина") запропонував компромісний варіант – надати згоду на придбання запропонованої кількості тролейбусів та автобусів, а проект договору щодо умов фінансового лізингу, затвердити окремо у травні.

Ця пропозиція знайшла одноголосну підтримку – 73 депутати проголосували "за".

Не менш важливими стали бюджетні рішення, які були проголосовані депутатським корпусом. Серед них:

  • капітальний ремонт будинку № 3 по вул. Гамалія, який постраждав від недбальства мешканця (0,3 млн. грн.),
  • реконструкція тенісних кортів у міському парку ім. І. Кожедуба для заново створеної ДЮСШ з великого тенісу (0,55 млн. грн.),
  • реконструкцію пішохідної зони, зокрема – благоустрою тротуарів (0,6 млн.грн.), для мешканців 9-12 мікрорайонів в районі пішохідного мосту через р. Псел
  • фінансування заміни віконних блоків у школі № 15 (0,035 млн. грн..) та інше.

За зверненнями головних розпорядників бюджетних коштів (а це в тому числі "депутатські кошти") проведено перерозподіл бюджетних призначень між кодами функціональної та економічної класифікації видатків для галузей освіти, культури та житлово-комунального господарства.

Обранцями було також збільшено видаткову частину міського бюджету на 2884,1 тис.грн. та направлено на проведення видатків. Зокрема, розподілено вільний залишок коштів загального фонду міського бюджету станом на 01.01.2011 року в сумі 1248,1 тис. грн. Також міська рада виділила кошти на капітальний ремонт закладів освіти в сумі 352 тис. грн.

Скандальним і суперечливим стало прийняття рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для виділення 1 га землі під розміщення футбольного поля у міському парку ім. І. Кожедуба організації обласного підпорядкування “Спорт для всіх”.

Проект рішення було озвучено секретарем міської ради Олексієм Мовчаном без внесення у порядок денний роботи сесії, з порушенням регламенту роботи міської ради.

Мер Геннадій Мінаєв запитав у секретаря міської ради Олексія Мовчана: а, мовляв, хоча б знати про яку земельну ділянку йде мова та побачити проект цього об’єкту? Тим не менш, рішення підтримало 47 депутатів міської ради фактично перед самим завершенням сесії. В чергове грубо порушивши регламент проведення сесії, проте чесно виконавши взяті перед собою зобов’язання перед губернатором Юрієм Чмирем щодо підтримки за бюджетні кошти інфраструктури приватного футбольного клубу ФК “Суми” та стадіону “Ювілейний”, які належать російському бізнесмену Костянтину Григоришину.

Довідка:
Моніторинг роботи Сумської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Детальна інформація:
Координатор кампанії демократичного моніторингу в м. Суми
тел. 050 912 0278