На засіданні міської ради 21 квітня вже на етапі розгляду порядку денного знову постало питання забудови за адресою вул. Леніна 8/1. Депутат Віктор Білоусов виступив за зняття цього питання з розгляду та повідомив присутніх, що він вивчав суть справи і виявив низку конфліктних моментів, пов’язаних із цією територією.
Він заявив, що громадські слухання із забудови були сфальсифіковані, жителі прилеглих будинків повідомили, що ні про які слухання їм не відомо і що вони в них участі не брали. Також депутат повідомив, що поряд з цією ділянкою землі розташований ЖБК, жителі якого ще два роки тому звернулися до міської ради з проханням виділити їм цю територію, але відповіді так і не отримали. Натомість, жителі району дізналися, що у громадянина С. В. Зінченка вже розроблене містобудівне обґрунтування, яке пройшло відповідні інстанції міськвиконкому, і питання розглядає сесія міської ради. Нагадаю, що вже третій раз депутати не можуть визначитись, що робити з цим проектом рішення. Першого разу воно набрало всього 13 голосів, другого разу його було відкладено на розгляд, а тепер депутати вилучили це питання з порядку денного. Віктора Білоусова підтримали його колеги, тому питання не розглядали.
Окрім питання про забудову по вул. Леніна 8/1, депутати зняли ще більше десятка питань. Про що саме у них ішлося – присутнім зрозуміти було тяжко, оскільки доступ до проектів рішень мають тільки депутати міської ради, а усі решта мають можливість ознайомитися лише з переліком питань порядку денного. Варто зауважити, що, відповідно до регламенту, проекти рішень повинні бути поширені серед депутатів за три дні до чергового засідання ради. За таких умов викласти їх в електронному вигляді на офіційному сайті міської ради не буде коштувати міському бюджету ні копійки. Натомість у громадян міста з’явиться можливість завчасно, а не з новин, дізнатись, які питання буде розглядати сесія.
Треба наголосити, що на засіданні міської ради практично не було представників опозиції. Кількість депутатів у сесійній залі протягом засідання постійно зменшувалась і, як результат, після перерви з 16:35 по 16:50 до зали повернулося лише тридцять депутатів, через що продовження роботи було неможливе за відсутності достатньої кількості присутніх. Така ситуація продовжувалась недовго – засідання сесії все ж таки продовжилось. Необхідно зауважити, що депутати регулярно запізнюються з обідньої перерви та інших перерв, оголошених протягом засідання, через що робота затягується. Часом така непунктуальність народних обранців призводить до того, що іноді депутати не встигають розглянути запланований порядок денний і розгляд питань переноситься на наступне засідання, а це, відповідно, спричиняє затягування термінів розгляду питань, важливих для окремих громадян або й усього міста.
Довідка:
Моніторинг роботи Черкаської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.
Координатор кампанії демократичного моніторингу в Черкасах
Микола Макуха
Тел.: 063-628-67-81