Порядок денний четвертої сесії Рівненської міської ради шостого скликання виявився досить насичений, зокрема, депутати розглянули дві сотні питань, більшість з яких – земельні, призначили нового начальника міського управління культури та туризму, збільшили тариф на паркування, а також відхилили проект звернення до Кабінету Міністрів та Президента України про неприпустимість підняття тарифів на комунальні послуги.

Зважаючи на те, яка кількість питань була включена до порядку денного четвертої сесії, позитивне голосування за більшість з них відбувалося майже одноголосно і практично без жодних обговорень та дискусій. Особливо оперативно депутати розглядали земельні питання, зокрема, ті які стосуються передачі в оренду або постійне користування земельних ділянок мешканцям Рівного.

Весь процес розгляду земельних питань можна описати наступним чином, начальник міського Управління земельних відносин Василь Парчук озвучував те чи інше питання, якщо від голови постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Рівнеради Милослава Берташа не було зауважень, то питання сталося на голосування і приймалося практично одноголосно. Слід наголосити, що на розгляд одного земельного питання у середньому депутати витрачали 1-2 хвилини, при тому, що порядок денний містив майже 170 питань подібного характеру. Таким чином, працюючи у такому інтенсивному режимі практично без обговорень міські обранці до 18 години завершили розгляд усіх питань винесених на порядок денний. Слід зазначити, що інколи по окремих питаннях нав’язати дискусію намагався голова фракції ВО «Батьківщина» Любомир Гладун, проте це були лише окремі випадки.

Незважаючи на те, яка кількість земельних питань було винесено на розгляд сесії, найбільшу увагу присутніх на засіданні журналістів та представників громадських організацій привернуло зовсім не земельне питання. Мова йде про призначення нового начальника міського управління культури і туризму, посада якого стала вакантна після того, як внаслідок ряду конфліктів між управлінням культури та окремими трудовими колективами працівників культури «за власним бажанням» звільнився попередній керівник управління Андрій Ткачук.

Так, новим керівником управління міські депутати призначили викладача кафедри хореографії Рівненського державного гуманітарного університету Романа Гриценюка, кандидатуру якого активно лобіював міський голова Рівного Володимир Хомко. Слід зазначити, що зважаючи на те, що Роман Гриценюк немає ні стажу державного службовця, ні досвіду роботи на керівних посадах, його призначили заступником начальника управління. На цій посаді він здобуватиме необхідний досвід роботи та одночасно виконуватиме обов’язки начальна управління, що особливо цікаво з правом підпису офіційних документів.

Таким чином, депутати Рівнеради на чолі з міським головою знайшли метод, як призначити де-факто начальником управління людину без досвіду роботи на керівних посадах та стажу держслужбовця. Залишається лише сподіватися на професіоналізм нового очільника міського управління культури та на його швидку адаптацію на новій посаді. Цікаво, що ще одним заступником начальника управління працюватиме його попередній керівник Андрій Ткачук. Тобто у Рівному склалася, мабуть, безпрецедентна ситуація, коли в управління працюватиме два заступника управління, а начальника – жодного.

Також депутати Рівненської міської ради своїм рішенням збільшили тариф на паркування в місті, як того вимагає новий Податковий кодекс. Відтак за годину власникам автомобілів необхідно буде платити не 3, а 4 гривні (в. т. ч. 1,02 грн. – збір за паркування). Нові тарифи вступлять у дію з 1 травня. Збільшивши тарифи на паркування, міські депутати вирішили, що партії, які за підсумками місцевих виборів не потрапили до Рівнеради не можуть орендувати комунальне майно під партійні офіси. Так, коли діючий термін оренди у таких партій спливе, їх одразу виселятимуть.

Окремої уваги потребує ще одна подія, яка мала місце перед початком роботи четвертої сесії міської ради. Так, міських депутатів перед стінами будівлі Рівнеради чекали декілька десятків прихильників опозиційних партій Рівненщини, які протестували проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Зокрема, участь у мітингу взяли депутати та прихильники представлених у міській раді ВО «Батьківщини» та ВО «Свобода», а також УНП, яка за підсумками місцевих виборів не потрапили до Рівнеради.

Головною вимогою учасників мітингу, було прийняття депутатами міської ради звернення до Кабінету Міністрів України та Президента України Віктора Януковича про неприпустимість підняття тарифів на комунальні послуги. Свої вимоги мітингувальники підкріпили підписами рівнян, які вони збирали протягом останнього тижня.

«П’ять місяців тому ви йшли до виборців з обіцянками захищати наші права та інтереси. Ми повірили вам. Але за ці п’ять місяців ми не лише не відчули покращення нашого життя, а й маємо його суттєве погіршення. Просимо депутатів Рівненської міської ради звернутися до Президента України з вимогою забезпечити наше конституційне право на гідне життя і припинити знущання з народу, який, хоч і довготерпеливий, але ще має почуття гідності і готовий за себе постояти», – ішлося у зверненні громадян.

Проте незважаючи на те, що організаторами мітингу були політичні сили, які представлені у міській раді і на двох мають 27 депутатів, звернення до КМУ та Президента навіть не було включено до порядку денного четвертої сесії Рівнеради. Причина проста – не вистачило голосів, точніше одного голосу. Нагадаємо, що Рівненська міська рада нараховує 54 депутата та міського голову, тобто для прийняття рішення необхідно 28 голосів. Звернення підтримало 27 міських обранців, тобто у повному складі фракції ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода», інші фракції вирішили не голосувати за включення даного питання до порядку денного.

Слід зазначити, що більшість в Рівненській міській раді утворена навколо міського голови Володимира Хомка, до якої окрім його політичної сили («Всеукраїнський патріотичний союз») також увійшло ще сім політичних сил представлених у Рівнераді. Зокрема, Партія регіонів, «Фронт змін», «Наша Україна», Народна партія, «УДАР», Сильна Україна, Єдиний Центр, а також два позафракційних депутати (балотувалися від ВО «Батьківщина»). Всього 28 депутатів, що є необхідною мінімальною переможною більшістю, яка дозволяє приймати будь-які рішення на рівні міської ради.

Цікаво, що не підтримали дану заяву навіть ті депутати, які спілкуючись з учасниками мітингу висловили свою готовність підтримати таку заяву та поставили свій підпис під зверненням. Зокрема, мова йде про представника фракції «Єдиного Центру» у Рівнераді Сергія Паладійчука, який з невідомих мотивів вирішив не голосувати за включення даного питання до порядку денного.


Прес-центр
Рівненського представництва Громадянської мережі ОПОРА
тел. (0362) 430718