18 квітня Волинське представництво Громадянської мережі «ОПОРА» презентувало у Луцьку попередні результати громадського моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування міста. Зокрема було представлено оцінку та позицію громадських спостерігачів щодо діяльності новообраних депутатів міської ради та Луцького міського голови.

Під час публічного заходу також презентовано результати дослідження з визначення і порівняння позицій політичних партій, представлених у раді, і міського голови під час голосувань. Крім того, прокоментовано підсумки експертного опитування щодо ефективності діяльності міського голови.

Голосування на засіданнях Луцької міської ради VI скликання
У рамках моніторингу діяльності Луцької міської ради Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала спільність голосування міського голови та політичних партій, представлених у раді. До аналізу потрапили результати роботи депутатів на пленарних засіданнях семи сесій, які відбувалися в період з 25 листопада 2010 року по 23 березня 2011 року.

Для визначення позиції кожної з партій застосовувалася бінарна модель: «підтримати»/«не підтримати» те чи інше питання. Позицією партії вважалася та, яку підтримала більшість її представників (50+1 %), присутніх на засіданні у момент голосування.

Слід звернути увагу на те, що для партій, представлених у раді лише двома депутатами, похибка у даних більша, ніж для чисельніших політичних сил. Це пов’язано з меншою кількістю ідентифікованих голосувань. 

Табл. 1. Відсоток ідентифікованих голосувань

У ході дослідження брались до уваги лише голосування «в цілому» за питання порядку денного, натомість голосування щодо депутатських запитів та щодо поправок і пропозицій в дослідженні не використовувались.

Результати аналізу представлені у таблиці. У ній зазначено відсоткове число, яке характеризує рівень спільної позиції щодо всіх розглянутих питань, де 100 % – проголосували спільно, 0 % – нарізно.

Табл. 2. Відсоток спільних голосувань

Як бачимо, найчастіше однаково голосували партії «Фронт Змін» та «Сильна Україна». Вони отримали максимальне значення у 93 %, що вказує на чималу спільність їхніх позицій. Також максимально близькі позиції партії «Фронт Змін» в міській раді з ВО «Батьківщина» – 91 % спільних голосувань.

До позиції найбільшої фракції у міській раді (ВО «Батьківщина») також дуже близькі партії «Сильна Україна» (89 %) та «За Україні!» (86 %). Натомість ВО «Свобода» близька за результатами голосування з тими ж ВО «Батьківщина» та «Фронт Змін» (по 73 %).

Цікаво те, що міський голова за результатами голосувань має близьку позицію насамперед до депутатів ВО «Батьківщина» (89 %), а вже потім – партії «Сильна Україна» (88 %), від якої балотувався.

Якщо проаналізувати результати голосування, то найбільш опозиційними силами у міськраді можна назвати Партію регіонів та Європейську партію України, адже вони найрідше підтримували позиції інших фракцій.

Довідково:
Моніторинг роботи Луцької міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Михайло Шелеп
регіональний представник ГМ ОПОРА у Волинській області
Тел.: 067 416-50-86