Опозиційні депутати скоро почнуть ходити на сесії Одеської міськради з попкорном, адже висловитися їм все одно не дають, як і не приймають запропоновані ними проекти рішень
 
V cесія міської ради Одеси VІ скликання відбулася з явною затримкою, адже в частині другій статті 28 Регламенту вказано, що пленарні засідання сесій з питань відведення земельних ділянок мають відбуватися не рідше, ніж раз на місяць (а з часу останньої сесії пройшло 40 днів).
 
Інформація про дату V сесії традиційно була розміщена на сайті заздалегідь. Проекти рішень цієї сесії завчасно розмістили на сайті міста, вносячи згодом наявні зміни (проекти рішень станом на 30.03, 31.03, 6.04, 7.04). Але частина проектів рішень так і не була оприлюднена. Наприклад, проект рішення «О даче разрешения гражданам на разработку проектов землеустройства по отведению земельных участков в г.Одессе».
 
Інші проекти рішень навпаки були оприлюднені, але не внесені в попередній порядок денний. Наприклад, проект рішення «О предоставлении в аренду, постоянное пользование земельных участков юридическим лицам, физическим лицам-субъектам предпринимательской деятельности». Обидва ці питання є надзвичайно важливими, і їхнє неналежне висвітлення навряд чи є випадковим. Загалом, варто порадити співробітникам міської ради, що відповідають за поширення проектів рішень, друкувати попередній порядок денний з гіперпосиланнями на проекти рішень. Оскільки в тому не систематизованому обсязі проектів рішень та поправок, який надсилається зараз, розібратися надзвичайно складно, до речі, і депутатам також.
 
З проектів рішень, які не були включені в попередній порядок денний, варто відзначити, уривок з проекту №1.19: «внести изменения в название комиссии «по обеспечению реализации жилищных проблем граждан, которые проживают в общежитиях», заменив слово «проблем» на слово «прав».
 
Щодо суті питань, що розглядалися, найважливішими є рішення про виділення в оренду або постійне користування різним особам близько 30 гектарів одеської землі, і більше 1000 квадратних метрів нерухомості. А також великий перелік погоджень на виготовлення документації під землевідведення. Що говорить про те, що VI скликання міської ради Одеси вже усталене, і переходить до найважливішого для депутатів всіх місцевих рад питання – розпродажу землі.
 
Проте майнові питання пройшли майже не помітно, на фоні прийняття депутатами Програми «Збереження та розвитку російської мови в Одесі на період 2011-2015 років», значна частина пунктів якої суперечить діючому законодавству, а тези програми щодо поглиблення співпраці з міськими радами «Півдня та Сходу України, АРК та міста Севастополь» взагалі мають стати предметом вивчення СБУ, як такі, що фактично є закликами до повалення існуючого державного та територіального устрою України.
 
Деякі баталії також виникли навколо питання «О недопустимости расходования средств местных советов Украины на меры, способствующие героизации нацистских пособников». Рішення було розроблене депутатами від партії «Родина», і представники «Партії Регіонів» зняли його з порядку денного, посилаючись на наявність в тексті 14 граматичних і смислових помилок.
 
Справжня причина, мабуть, полягає втому, що Партія Регіонів не хоче давати іншим партіям привід для піару в традиційному для них питанні. Варто додати, що тих 14-ти помилок в зверненні до Кабміну України, припустився ніхто інший як головний редактор газети міської ради «Одеський Вісник», депутат Григорій Кванюк.
 
Також слід зазначити, що на цій сесії загострився конфлікт між Партією Регіонів і Сильною Україною. Зокрема давній конфлікт між головами фракцій вилився в вимогу від 4-х фракцій міської ради до міського голови звільнити з посади в.о заступника мера з гуманітарних питань Світлану Фабрікант (Сильна Україна).
 
На сесії, традиційно, була присутня переважна більшість депутатів. Високу явку можна віднести до здобутків мера, який тримає це питання на особистому контролі. Але не зовсім зрозуміло навіщо сесію міської ради відвідують опозиційні депутати, оскільки при стійкій більшості Партії Регіонів, можливість впливати на прийняття рішень у них відсутня. Після завершення чергового засідання сесії, депутат від Фронту Змін Марина Багрій-Шахматова, заявила, що: «скоро буде носити на пленарні засідання сесії попкорн, оскільки при 70-ти депутатах ПР і підтримці партії «Родина», опозиція на процеси в міській раді впливати не може». При чому, мер Олексій Костусєв не вважає за потрібне проявити більше поваги до депутатів інших фракцій на сесії — щоразу або не надає можливості висловитися, або просто звертається лише до представників Партії регіонів.
 
Підготував: Олексій Чорний.
 
 
 
Довідка:
Моніторинг роботи Одеської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.
 
Координатор кампанії демократичного моніторингу в м.Одеса:
Вєра Грузова
Тел.. 067 60 77 124