Чергова сесія Черкаської міської ради проходила, як завжди, під пильною увагою місцевих журналістів, які, за традицією, після обіду як один вже залишили сесійний зал. Особливістю цього засідання було те, що депутати опозиції у другій половині також пішли з залу. Привернуло увагу те, що вони вийшли без жодних заяв. Хоча перед тим, як піти, представники опозиції все ж виголосили декілька виступів та закликів до своїх колег і, мабуть, не відчувши підтримки, залишили сесію.

Отже, засідання міської ради розпочалося з виступу голови фракції «Батьківщина» Наталії Коваленко. Її промова стосувалася статті, надрукованої у місцевій газеті «Рідне місто», № 7 від 23.03.2011 р. (для довідки: головний редактор цієї газети – депутат Черкаської міської ради від Партії регіонів). За словами пані Наталії, у статті надруковано інформацію, яка викривляє події та позицію фракції «Батьківщина» на 9-му засіданні сесії міської ради. Вона закликала депутатів до взаємоповаги та заявила, що в подальшому їхня політична сила не буде терпіти подібної брехні.

На сесії депутати від опозиції неодноразово акцентували увагу на тому, що встановлення результатів голосування з різних питань відбувається з порушеннями. Через це за одне з питань голосували аж три рази – тільки потім лічильна комісія порахувала так, що результати визнали всі.

Загалом варто зазначити, що незадоволення роботою лічильної комісії на сесіях трапляється регулярно. Складність підрахунків викликана насамперед тим, що зал для засідань не обладнаний відповідним технічним забезпеченням для електронного голосування. Відтак, відсутність сучасних умов значно гальмує та псує якість роботи депутатів. По-перше, важко прослідкувати, як вони голосують і як рахує лічильна комісія. Це особливо важливо у ситуаціях, коли питання підтримує мінімально необхідна кількість депутатів. У таких випадках у лічильної комісії виникає можливість для маніпуляцій.

Також відсутність електронної системи для голосування призводить до того, що засідання сесії значно затягується у часі. Так, на підрахунок голосів часто йде більше часу, ніж на оголошення та обговорення питання, за яке голосують.

Довідка:
Моніторинг роботи Черкаської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.