28 березня відбулась чергова сесія Луганської міської ради. Депутати розглянули 20 питань протягом п’яти годин, але більшу частину сесії було присвячено суперечкам довкола ТОВ «Луганськвода».

Вода – джерело сварок
Здивував всіх на сесії міський голова Луганська Сергій Кравченко, який підтримав ідею повернення цього міського підприємства в комунальну власність. Хоча ще на минулій сесії він займав протилежну позицію. Пан Кравченко заявив: «Обіцянки, які дало керівництво підприємства «Луганськвода», – не виконані перед луганчанами. Необхідно терміново застосовувати якісь заходи…» Цікаво, що саме про це на всіх минулих сесіях заявляли у міській раді фракції партій «Фронт Змін» та «Сильна Україна». Більшість депутатського корпусу проголосувала за те, щоб розпочати процедуру повернення ТОВ «Луганськвода» у комунальну власність, та створити для цього відповідні комісії. Серед основних аргументів, які звучали від депутатів: незадовільна робота підприємства та низька якість послуг при досить високій вартості водопостачання.

Як заявила начальник управління ЖКГ Луганської міської ради Світлана Сукач: ««Луганськвода» не виконує свої обов’язки як концесіонер. У місті не ведеться в достатньому об’ємі робота із санації водойм, не поліпшується якість води, не вирішується проблема підтоплених підвалів та багато іншого. Концесіонер не виконує своїх інвестиційних зобов’язань у повній мірі». Нагадаємо, що у березні 2008 р. підприємство «Луганськвода» передали в концесію російському інвестору.
Це рішення депутатського корпусу розкритикував голова Луганської обласної ради Валерій Голенко, який заявив: «Міський голова Луганська перекладає не надію, а відповідальність. Ми з цим рішенням категорично не згодні. Є інвестиційна програма, яка передбачає тільки в цьому році 26 млн. грн. на модернізацію системи водозабезпечення… А що зараз? Де міська влада буде брати кошти на його утримання?..»

Більшість експертів заявляє, що таке рішення міського голови Луганська та керівництва області може свідчити про певний розкол всередині правлячої в області Партії регіонів.

Чотири великі програми за одну годину
Також на сесії Луганської міської ради було ухвалено низку програм, зокрема:

  • Програму розвитку освіти міста Луганськ на 2011-2015 рр.;
  • Програму розвитку системи охорони здоров’я м. Луганськ на період до 2015 р.;
  • Програму реформування і розвитку ЖКГ на 2011-2014 рр.;
  • Програму соціального захисту населення «Турбота» на 2011-2015 рр.

Крім того, заслухали звіти низки комунальних служб та розглянули питання землевідведення. Цікаве те, що 19 питань сесії депутати розглянули за 1 годину, тоді як питання власності підприємства «Луганськвода» – майже 4 години.

Під час розгляду Програми охорони здоров’я фракція партії «Фронт Змін» поставила питання доцільності закриття міської лікарні № 6, що передбачено оптимізацією закладів охорони здоров’я. Однак депутатський корпус не підтримав зауваження окремих депутатів та проголосував за програму в цілому.

Довідка:
Моніторинг роботи Луганської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.