Позачергова 4-та сесія VI скликання Вінницької міської ради відбулась 3 лютого 2011 року. На неї було винесено лише одне питання: «Про внесення змін до рішень міської ради від 14.01.2011 р. № 81 та № 82».

Своїми емоціями щодо перебігу сесії поділився депутат Вінницької міської ради Антон Бойдаченко: «Коли нам роздали порядок денний, я та інший депутат – «свободівець» вирішили підтримати рішення щодо фінансування будівництва каналізації на Пятничанах і голосувати «за» , – розповідає він. – Але міський голова п. Гройсман, без жодного обговорення, поставив на голосування питання, яке не було внесено до порядку денного. У швидкому темпі ми вирішили з’ясувати цю неузгодженість. Але за кілька секунд сесію закрили!».

Отже, 4-та сесія Вінницької міської ради має всі шанси потрапити до книги Рекордів Гіннеса, оскільки тривала менше однієї хвилини.

На наступній, 5-й сесії, депутати Вінницької міської ради працювали напруженіше. Засідання відбулося 1 березня і тривало близько години. Загалом на сесії розглянуто 83 питання, пов’язані з різними сферами життєдіяльності обласного центру. Зокрема, депутати продовжили у місті процес приватизації кімнат у гуртожитках, ухвалили створення комунального підприємства «Подільський туристично-інформаційний центр».

Також прийнято рішення про дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки з ТОВ «Екоконтроль». Йдеться про довгобуд на пл. Перемоги, де тривалий час не здійснюються роботи з будівництва і благоустрою території, а мешканці прилеглих будинків постійно скаржаться на незручності, пов’язані з цим об’єктом.
Ще одне «репресивне» рішення стосується закриття ринку ритуальних товарів на розі вул. Хмельницьке шосе та Генерала Арабея. Рішення про відмову в продовженні терміну дії договору земельного сервітуту на земельну ділянку під цим міні-ринком депутати ухвалили на підставі листа Вінницької СЕС про порушення орендарем правил утримання території. Вже в місячний термін територія повинна бути звільнена від тимчасових споруд.

Депутати також затвердили Єдину комплексну правоохоронну програму на 2011-2014 роки в м. Вінниці. Вона передбачає фінансову підтримку тих процесів, які безпосередньо пов’язані із забезпеченням громадського порядку.

«Для нас дуже важливо, щоб рівень злочинності у місті знижувався, щоб патрульні служби та дільничні інспектори працювали належним чином. Тому програма передбачає різнопланову підтримку, що допоможе в профілактиці злочинності у нашому місті. В європейському місті повинно бути безпечно, і це питання для нас дуже важливе, – відзначив міський голова Володимир Гройсман. – Окрім цього, якщо не буде проблем з фінансуванням, ми до кінця року зможемо встановити засоби відеоспостереження у громадських місцях. У попередні роки ми вже побудували у Вінниці 12 км оптоволоконних мереж, наступним етапом буде встановлення спеціальних приладів

Єдиним питанням, яке не розглянула сесія, була заява двох депутатів про політичну ситуацію в Україні та відставку міністра МВС, яку вони хотіли прийняти від імені Вінницької міськради. Причиною можуть бути обіцянки багатьох депутатів займатись господарськими питаннями, а не політикою.

Довідка:
Моніторинг роботи Вінницької міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Координатор кампанії демократичного моніторингу в м. Вінниця
Олег Левченко
тел.: 063 777 02 50